אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל ישראל ומשרד הביטחון חידשו הסכם רישוי בהיקף של 35 מ' דולר

אורקל ישראל ומשרד הביטחון חידשו הסכם רישוי בהיקף של 35 מ' דולר

ההסכם החדש לתקופה של שלוש שנים הינו השישי ברציפות עבור החברה. אורקל סובלת בשנים האחרונות מקושי בגיוס לקוחות חדשים עקב השינויים בשוק הטכנולוגיה

12.11.2015, 16:23 | רפאל קאהאן

אורקל ישראל ומשרד הביטחון חידשו את הסכם הרישוי האסטרטגי ביניהם בהיקף של כ-35 מיליון דולרים. כך נמסר מהחברה היום (ה'). ההסכם נחתם לתקופה של שלוש שנים, בפעם השישית ברציפות. אורקל, תספק במהלך תקופת ההסכם רישוי מלא, עדכון גרסאות, שדרוגי תוכנה ותחזוקה של מוצרי החברה, תמיכה טלפונית ואינטרנטית עבור מוצרים קיימים שנרכשו במסגרת הסכמים קודמים, וכן רישיונות חדשים לשימוש של צה"ל כולל בסיסי ההדרכה.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן סוכמו במסגרת ההסכם עקרונות ליצירת שיתוף פעולה אסטרטגי בין החברה למערכת הביטחון, בפיתוח והטמעת פרויקטים עבור צה"ל וזרועות הביטחון. לדברי מנהל הרכש במשרד הביטחון, ההסכם שנחתם מגלם הנחות ניכרות למערכת הביטחון ביחס למחירי השוק העולמי, וצפוי לחסוך למשרד ולצה"ל מיליוני שקלים בתקופת ההסכם. יש לציין כי בתקופה זו מתבצע מו"מ בין משרד האוצר ומשרד הביטחון וראש הממשלה על יישום המלצות ועדת לוקר ושנוגעות גם לתקציב לתקציב ההתקשרויות של צה"ל.

עוזי נבון מנכ"ל אורקל ישראל עוזי נבון מנכ"ל אורקל ישראל עוזי נבון מנכ"ל אורקל ישראל

מבחינת אורקל ההסכם חשוב ביותר בעיקר עקב המגמה הנמשכת של שחיקה בגיוס לקוחות חדשים. החברה ציינה בדוחותיה של הרבעון השני על ירידה של 3% בהיקף הגיוסים, מה משייצג כמיליארד וחצי דולר הכנסות מבחינת פעילות שוטפת. לכן, אין זה מפתיע שאורקל העניקה הנחות מפליגות על מנת לשמר את הסכם העבודה מול צה"ל ומערכת הביטחון.

עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל הסביר כי: "מערכת הביטחון הינה שותף חשוב של אורקל ישראל מזה שלושה עשורים, ואנו מחויבים להמשיך ולספק את הפתרונות המאפשרים למערכת הביטחון לפתח מערכות חדשות או שיפורים למערכות ייחודיות".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות