אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריגו תישאר חברה עצמאית: נכשלה הצעת הרכש של מיילן ב-26 מיליארד דולר צילום: אריאל שרוסטר, נמרוד גליקמן, אוראל כהן

פריגו תישאר חברה עצמאית: נכשלה הצעת הרכש של מיילן ב-26 מיליארד דולר

פריגו הייתה צריכה רוב של 50% לפחות מבין בעלי המניות על מנת לאשר את העסקה, בפועל רק כ-40% הצביעו בעד. המשמעות - מיילן ופריגו ייכנסו למדדי תל אביב. יו"ר מיילן, רוברט קורי: "פריגו אינה הכרחית לעתיד החברה שלנו"

13.11.2015, 15:52 | דרור רייך

עכשיו זה רשמי: הצעת הרכש העוינת של מיילן לפריגו בסך 26 מיליארד דולר נכשלה - רק כ-40% מעלי המניות של פריגו הצביעו בעד העסקה, בעוד שנדרשו 50% מהקולות בכדי לאשר את ההצעה. המשמעות היא שפריגו נשארת חברה עצמאית, והן מיילן והן פריגו ייכנסו למדדי תל אביב.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

ההצעה של מיילן לפריגו שנכשלה הייתה הצעה עוינת בגובה של 2.3 מניות מיילן ו-75 דולר במזומן למניית פריגו.

 

 

מיילן הייתה זקוקה לתמיכה של מעל 50% מבעלי המניות של פריגו על מנת להעביר את העסקה. עבור בעלי המניות הישראליים של פריגו הייתה בדילמה לא פשוטה, שכוללת נוסף להיבטים הכלכליים שיקולים רגשיים, הן בשל היכרות חיובית רבת שנים עם החברה והנהלתה ולא פחות חשוב הזיקה שיש לפריגו למשק הישראלי. 

יו"R מיילן, רוברט קורי, אמר כי "כפי שאמרנו מההתחלה, מיילן רואה את פריגו כהזדמנות ייחודית ומרגשת, אך היא אינה הכרחית לעתיד החברה שלנו. עם אחד מהמאזנים החזקים ביותר בתעשייה שלנו, הכולל יחס כפול בין החוב ל-EBITDA, והיכולת המפורסמת שלנו לזהות נכסים חיצוניים אטרקטיביים, אנחנו נמצאים במקום שמאפשר לנו להוציא לפועל הזדמנויות להגברת ערך במהירות, ואת חלקן כבר זיהינו. הזדמנויות חיצוניות פוטנציאליות אלו, לצד מבחר מנועי צמיחה אורגניים ומרגשים שטיפחנו והפלטפורמה רבת העוצמה והייחודית שבנינו, מבטיחים שנמשיך להוביל את התעשייה ונישאר בעמדה טובה להשגת צמיחה מתמשכת בטווח הקצר ובטווח הארוך".

ג ג'ו פאפא | צילום: נמרוד גליקמן ג

גם הסקרים שפורסמו בסוף השבוע של חברת Evercore ISI (חברת סקרים מוולסטריט) בין מחזיקי מניית פריגו בטווח האורך, רק 15% ענו כי הם עומדים להיענות להצעת הרכש מול 85% מתנגדים. בקרב המשקיעים לטווח הקצר רק 55% מוכנים להיענות להצעת הרכש לעומת 45% מתנגדים.

פריגו מעסיקה יותר מ־10,000 עובדים, מהם 1,300 בישראל. לפריגו רגל ישראלית, שנוצרה בעקבות רכישת חברת התרופות הישראלית אגיס ב־2005 מידי מורי ארקין תמורת 820 מיליון דולר ועם השנים ביצעה עסקאות 27 מיזוגים ורכישות קטנות – כולם ללא צורך בהשתלטות עוינת.

עיקר הייצור של פריגו נמצא כאן בישראל ומתמקד בחומרים פעילים לתרופות (API), בנוסף לתרופות גנריות לשימוש במדינות אחרות. הזרוע הישראלית גם עוסקת ביבוא תרופות, בין היתר של החברות סנדוז, טקדה, GSK, ומכשור רפואי של סימנס. את הפעילות בישראל מנהל איציק מעיין, סמנכ"ל הכספים של החטיבה הבינלאומית של פריגו, המרכזת את הפעילות של החברה מחוץ לארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות