אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תם עידן: האחים ויליגר יסיימו את תפקידם בחברת יבוא המזון ויליפוד

תם עידן: האחים ויליגר יסיימו את תפקידם בחברת יבוא המזון ויליפוד

צבי ויוסף ויליגר, בעלי השליטה לשעבר ומייסדי יבואנית המזון יקבלו כל אחד חבילת פרישה של מעל 5 מיליון שקל

13.11.2015, 16:55 | רעות שפיגלמן

האחים צבי ויוסף ויליגר, בעלי השליטה לשעבר והמייסדים של יבואנית מוצרי המזון ויליפוד, שידעו בחודשים האחרונים לא מעט סכסוכים ומאבקי שליטה עם בעל הבית החדש, יסיימו את תפקידם בחברה. כך הודיעה היום ויליפוד אינטרנשיונאל בהודעה שפרסמה לבורסה בניו יורק. ויליפוד אינטרנשיונאל היא חברה בת של ויליפוד.

קראו עוד בכלכליסט

כל אחד מהאחים יקבל בונוס תלוי ביצועים בהיקף ממוצע של כ-2 מיליון שקל ומענק פרישה בסכום של 1.7 מיליון שקל, זאת בנוסף לדמי ניהול שנתיים ע"ס 1.7 מיליון שקל שיקבל כל אחד מהם גם כן בשנה הקרובה.

דירקטוריון ויליפוד אינטרנשיונאל אישר את סיום הסכם השירותים בין החברה לבין האחים . צבי ויליגר שימש כיו"ר משותף של הדירקטוריון ואחיו, יוסף ויליגר, שימש כדירקטור. הודעת החברה היא במסגרת הודעה מוקדמת של 6 חודשים שניתנה לאחים אתמול.

צבי ויליגר, צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר | צילום: עומר מסינגר צבי ויליגר, צילום: עומר מסינגר

אכלסנדר גרנובסקי, בעל הבית הקודם של 'ישראל 18' השולטת בבי.ג'י.איי ובויליפוד, רכש את השליטה בויליפוד מידי האחים ויליגר במאי 2014. גם לאחר הרכישה המשיכו צמד האחים לכהן בתפקידם והם אלו שניהלו בפועל את עסקי ויליפוד. בחודש יולי גרנובסקי חיסל את עסקיו בישראל לאחר שנקלע לחובות ואת השליטה בקבוצת החברות העביר לגרגורי גרוטובוי, איש עסקים יהודי -אוקראיני,במקור מקייב.

לא אחת נשמע על סכסוכים ואי הסכמות שיש בין צמד האחים לבין בעל הבית החדש, כאשר גרוטובוי האשים את האחים בניסיון השתלטות ועל כך שהם חותרים להדיח אותו בדרכים לא כשרות, תוך שיתוף פעולה עם חלק מנושי ישראל 18- קרן פורטיסימו וצביקה בארינבוים, להם ישראל 18 חייבת כספים. במסיבת עיתונאים שערך גרוטובוי בחודש שעבר הוא התייחס לנושא ואמר שהוא רואה את ניהול העסקים בצורה שונה מהאחים.

בתחילת החודש הוגשה בקשת פירוק לבית המשפט המחוזי בת"א על ידי קרן פורטיסימו ובארינבוים, בקשר לחובות שיש לישראל 18 כלפיהם. גרוטובוי טען שבקשת הפירוק היא למעשה ניסיונם של האחים ויליגר, הבעלים הקודמים של ויליפוד, לרכוש את פעילותה העסקית של ויליפוד מישראל 18, ניסיון שעד כה לא עלה בידם שכן המחיר המוצע נמוך לאין שיעור מהמחיר שבו הם עצמם מכרו את השליטה לחברה רק לפני שנה וחצי. בינתיים נדחה הדיון שאמור היה להתקיים בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תקראו את הכתבה על חברת נטו, מסופר שם על האחים "המתחכמים" הללו ותרגיליהם!!
הם מפתים רוכשים ומשקיעים שיכנסו לחברה. אחר כך הם מורידים באופן מכוון את רווחי החברה... אחר כך המשקיע שנכנס לעסק מפסיד את כספו, ואחר כך הם קונים בחזרה את השליטה ע"י מהלכים עסקיים מלוכלכים של מאבקי שליטה. הם יכולים לעשות את זה רק למשקיעי חוץ. חלק מהתרגיל של שני האחים הללו הינו, יצירת מצג שוו בירידת שווי הרווחים בעקבות ניהול לקוי מכוון ששניהם יוצרים כדי להציג עיוותים ואי סדרים. התנהלות מזעזעת! מכיר מנכ"ל ובעל עסק כזה שעקץ את שני שותפיו בתחום החשמל(תאורת יוקרה לעשירים) והשתלט על העסק א.ל שני שותפיו לשעבר עד היום לא מבינים איך הוא תחמן אותם! כנראה שהגיע להם, שניהם בגדו בנשותיהם. דרך אגב, התרגיל הזה יקרה גם עם תנובה.... לא סתם המדינה משנה את מכסת ייבוא הגבינות. חברת תנובה נרכשה ע"י הסינים שלא מבינים שגורמי כוח בישראל בראשות בעלי תנובה לשעבר יעשו עליהם סיבוב בריבוע בעזרת הרגולטור של ישראל שפתח את תחרות ייבוא הגבינות להתחרות עם תנובה על 80% שליטה דומניננטית שהייתה שייכת לתנובה בעבר. 67 שנים ויותר שלא הייתה שום תחרות בשוק הגבינות, פתאום ביום בהיר נותנים זיכיונות לייבוא גבינות? זה מה שנקרא כשר אבל מסריח! ותודה גדולה לרגולטור.
נמאס מכל התרגילים העסקיים!  |  14.11.15
לכל התגובות