אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהיגי העולם מגנים את התקפת הטרור בפריז: "התקפה נגד האנושות כולה" צילום: איי אף פי

מנהיגי העולם מגנים את התקפת הטרור בפריז: "התקפה נגד האנושות כולה"

זעזוע מגל הטרור חסר התקדים בצרפת. נשיא סין שי ג'ינפינג: "מגנה בצורה הקשה ביותר את הפעולות הברבריות האלה". נשיא איראן: "פשע נגד האנושות". ממשלת יפן: "כועסים על המתקפה הבלתי אנושית"

14.11.2015, 12:02 | שירות כלכליסט

גל הטרור הרצחני ששטף את פריז בלילה מעורר הדים. מנהיגים מכל העולם הביעו הבוקר זעזוע ממתקפת הטרור שהינה הגדולה ביותר שספגה צרפת מאז מלחמת העולם השנייה. המנהיגים גינו את המתקפות והתחייבו לתמוך בצרפת בשעתה הקשה.

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג | צילום: רוייטרס נשיא סין שי ג

נשיא ארה"ב ברק אובמה כינה את התקפת הטרור "התקפה נגד האנושות כולה". נשיא סין שי ג'ינפינג גינה "בצורה הקשה ביותר את הפעולות הברבריות הללו". באוסטרליה ראש הממשלה מלקולם טורנבול אמר שנראה כי ההתקפות "נושאות את כל סמליה המסחריים של דאע"ש", והוסיף שהאירועים אתמול היו "מעשיו של השטן עצמו".

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ביקשה להביע סולידריות עם העם הצרפתי ואמרה היום: "אנחנו חבריכם הגרמנים כל כך קרובים אליכם, אנחנו בוכים אתכם", אמר מרקל. "יחד אתכם נילחם באלה שביצעו את הפשע הבלתי נסלח הזה".

נשיא איראן חסן רוחאני גינה את מתקפת הטרור ואמר כי היא בגדר "פשע נגד האנושות". לפי דיווחים בכלי תקשורת איראניים, רוחאני דחה את ביקורו באירופה שהיה צפוי להתחיל היום. ראש ממשלת טורקיה אחמט דבוטאולו גינה את המתקפה ואמר כי "התקיפות הם לא רק נגד העם הצרפתי, אלא נגד האנושות כולה, הדמוקרטיה, החירות והערכים הבינלאומיים. לטרור אין דת, ואין לאום. הטרור הוא פשע נגד האנושות".

ממשלת יפן מסרה כי היא "מופתעת וכועסת" לאור מתקפת הטרור "הבלתי אנושית" בפריז. בנוסף, נמסר כי הממשלה תעבוד עם הקהילה הבינלאומית "למניעת טרור". גורמים רשמיים בממשלת צרפת אמרו הבוקר כי הם סבורים שכל התוקפים נהרגו אולם בשעה זו עדיין נערכים חיפושים כדי לתפוס משתפי פעולה וגורמים נוספים המעורבים במתקפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות