אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות ישראכרט: הרווח מהלוואות פרטיות פיצה על ירידת רווחים מכרטיסי אשראי

דו"חות ישראכרט: הרווח מהלוואות פרטיות פיצה על ירידת רווחים מכרטיסי אשראי

תיק האשראי הצרכני של ישראכרט זינק ברבעון השלישי ב-76% ל-1.3 מיליארד שקל עליו גבתה החברה שבבעלות בנק הפועלים ריבית ממוצעת של 8.2%

15.11.2015, 09:45 | מיקי פלד
תיק האשראי הצרכני של ישראכרט זינק ברבעון השלישי של השנה ל-1.33 מיליארד שקל - גידול של לא פחות מ-76% לעומת הרבעון השלישי בשנה שעברה. האשראי הצרכני נהפך לאחד התחומים הרווחיים ביותר לחברות כרטיסי האשראי, ולו משום שהריבית בו היא גבוהה יחסית. במקרה של ישראכרט מדובר על ריבית שנגבית מהלוואות לצרכנים פרטיים שעמדה ברבעון השלישי של השנה על 8.2%, בעוד שאר המשק מתנהל בסביבת ריבית אפסית.

קראו עוד בכלכליסט

כרטיסי אשראי של ישראכרט. הרווח מהלוואות פיצה על סטגנציה ברווח מכרטיסי אשראי, צילום: בלומברג כרטיסי אשראי של ישראכרט. הרווח מהלוואות פיצה על סטגנציה ברווח מכרטיסי אשראי | צילום: בלומברג כרטיסי אשראי של ישראכרט. הרווח מהלוואות פיצה על סטגנציה ברווח מכרטיסי אשראי, צילום: בלומברג

הרווח הנקי של ישראכרט מהלוואות עמד ברבעון השלישי של השנה על 21 מיליון שקל , עלייה מטאורית של כ-90% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. לשם השוואה, בתחום המסורתי של חברת כרטיסי האשראי, שהוא הנפקת הכרטיסים, לא חל גידול כלל. מתחילת השנה הרווח של ישראכרט בתחום ההלאוות לצרכנים פרטיים ועסקים עמד על 50 מיליון שקל, לעומת 30 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ו-56 מיליון שקל בשנה כולה.

בסך הכל ברבעון השלישי רשמה ישראכרט רווח נקי של 66 מיליון שקל, ללא שינוי מהרבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה מדובר על רווח נקי של 202 מיליון שקל, ירידה של כ-8% לעומת שלושת הרבעונים הראשונים בשנה שעברה.

בדו"ח כותבים אנשי ישראכרט כי הסיבה לכך היא קפיצה ברווחים בשנה שעברה כתוצאה ממכירת מניות של חברת MC ברווח נקי של 9 מיליון שקל. לכן, ניתן לומר כי הסיבה שבישראכרט לא מדווחים על קיטון משמעותי יותר ברווח הנקי היא בעיקר גידול בפעילות ההלוואות שלה לצרכנים ועסקים, שמחפה על היחלשות הרווח בשוק כרטיסי האשראי.

ישראכרט היא חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל ונמצאת בבעלות בנק הפועלים. מחזור העסקאות של כרטיסי האשראי של החברה ברבעון השלישי עמד על 28.2 מיליארד שקל, גידול של כ-7.6% לעומת הרבעון השלישי בשנה שעברה.

רונן שטיין, מנכ"ל ישראכרט, אמר לאחר פרסום הדוחות כי "התוצאות לתקופה משקפות המשך ההתמודדות עם שחיקת הרווחיות בענף וביתר שאת בתחום הסליקה, שההכנסות בו קטנו בכ- 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד".

דו"חות ישראכרט היו אמורים להיות מפורסמים בהמשך השבוע, אך בשל התקלה שגרמה לבנק הפועלים לדווח כבר בסוף השבוע על תוצאות הרבעון השלישי החליטו גם בישראכרט להקדים את הדיווח להיום בבוקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות