אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אחרי המתקפה בפריז: כמעט שלא נרשמו ביטולים בסוכנויות הנסיעות

לדברי סוכנויות תיירות בישראל: "אין פאניקה בקרב הנוסעים, פריז עדיין ברשימת היעדים המבוקשים"

15.11.2015, 16:02 | תומר הדר

יומיים חלפו מאז הטבח בפריז, ובמשרדי הנסיעות ובסוכנויות הגדולות בישראל מסרבים להתרגש מן המצב. לדברי רוב הגופים בענף, בקרב לקוחות לא נרשמו ביטולים של יעדי חופשה בצרפת.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי זיו רוזן, מנכ"ל גוליבר,"העסקים כרגיל. מטבע הדברים יש לקוחות שמתקשרים כדי לשאול בעניין ביטולי חופשה עקב חשש מפני המצב - אך ביטולים טרם נרשמו. עם זאת, אנו מדגישים בפני הלקוחות שקיימת אצלנו האפשרות לבצע "ביטוח ביטול", מדובר בפונקציה שאנו מציעים זמן רב: הלקוח מוסיף כשלושה אחוזים למחיר העסקה ואם הוא מעוניין, הוא יכול לבטל אותה".

בסוכנות הדקה ה-90 מדגישים כי לעת עתה לא התקבלו ביטולי עסקאות. לדברי דנה לביא, המשנה למנכ"ל הדקה ה-90: "כמעט ולא נרשמו ביטולי הזמנות. נכון להיום, יום ראשון, פריז נמצאת ברשימת היעדים המבוקשים. עם ישראל למוד ניסיון, בעיקר בעקבות המצב הביטחוני בישראל. אם חשבנו שהיום אחרי השבת יהיו ביטולים, התבדינו".

לטענת בועז וקסמן, יו"ר אופיר טורס, "יש מעט ביטולים ושינויים בהזמנות ובתכנוני הנסיעות.בשלב זה, בתקופה הקרובה, נוכח העובדה שרבים מאתרי התיירות סגורים אני מניח שתנועת התיירות לצרפת, להבדיל מאנשי העסקים, תרד מעט. אני צופה, שבאם לא יהיה טרור המשכי בצרפת, פריז תמשיך להוות יעד תיירותי מרכזי והאירועים המתוכננים שם יימשכו כרגיל. גם אחרי ארועי 11 בספטמבר בארה"ב בשנת 2001 ואירועי טרור אחרים, התיירות והחיים המשיכו. אני מאמין שהישראלים ישובו די מהר לפקוד את צרפת".

שוטרים בפריז, צילום: איי אף פי שוטרים בפריז | צילום: איי אף פי שוטרים בפריז, צילום: איי אף פי

מחברת PassportCard, ביטוחי נסיעות לחו"ל, נמסר כי "החברה עושה מאמצים בשעות האחרונות לאתר את מבוטחיה בפריז במטרה לבחון האם הם זקוקים לסיוע. במטה החברה החליטו כי מבוטחים השוהים בפריז ומעוניינים לחזור ארצה בעקבות מתקפת הטרור יוכלו לעשות זאת ללא כל עלות וברגעים אלו נערכים בחברה לקבלת בקשות מסוג זה". לדברי מנכ״ל PassportCard יואל אמיר: "מיד עם היוודע היקף האירוע הקשה בפריז נערכנו במטה החברה על מנת להבטיח את שלומם של המבוטחים השוהים במקום. ברגעים אלו אנו פועלים לוודא כי כל המבוטחים אכן בריאים ושלמים, ובמקביל לזאת הוחלט כי כל מי שמעוניין לשוב לישראל יזכה לכיסוי עלויות, זאת ללא כל קשר לסוג הביטוח שרכש״.

יוצאת הדופן בהקשר זה היא תמר גרזון, מנכ"לית טראווליסט. לדברי גרזון: "מתחילת האירועים בפריז ניכרת ירידה דרסטית בכמות ההתעניינויות והביקושים לפריז. יצוין שגם יעדים סמוכים לפריז, או כאלה שנמצאים במקום גבוה בסדרי העדיפויות של ארגוני הטרור, כמו לונדון ורומא וגם ניו יורק חווים ירידה בביקוש. עם זאת, אנו גם עדים לעליות מפתיעות בביקוש, לדוגמה לבנגקוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות