אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל ביטוח רוצה לגייס בבורסה עד 800 מיליון שקל צילום: יח"צ

מגדל ביטוח רוצה לגייס בבורסה עד 800 מיליון שקל

הודעת החברה מגיעה לאחר שבתחילת החודש המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, ביקשה לבטל חלוקת דיבידנד של 200 מיליון שקל לבעלי המניות

15.11.2015, 18:20 | דרור רייך

חברת הביטוח מגדל, הנמצאת בשליטות של שלמה אליהו, מתכוננת לגייס עד 800 מיליון שקל ממשקיעים בבורסה - זאת לאחר שבתחילת החודש המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר ביקשה לבטל חלוקת דיבידנד של 200 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מגדל הודיעה כי חברת הדירוג מדרוג הותירה את דירוג האיתנות הפיננסית שלה בדירוג "Aaa", עם אופק יציב. איגרות החוב של החברה - סדרות א', ב' ו-ג' קיבלו במידרוג דירוג של "Aa2" עם אופק יציב.

הודעה זו של מגדל מגיעה בהמשך לדיווחי החברה מסוף אוקטובר על הגשת טיוטת תשקיף באמצעות מגדל גיוס הון אשר תנפיק אגרות חוב (סדרה ד') שישמשו כהון עצמי מוכר של מבטח עבור מגדל ביטוח.

שלמה אליהו, צילום: עמית שעל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל

בתחילת חודש נובמבר מגדל עצרה את חלוקת הדיבידנד בגובה 200 מיליון שקל - זאת לאור דרישת ביטולו מצד המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר. במגדל ציינו כי מדובר בעצירה זמנית של הדיבידנד ולא בביטולו - כאשר מגדל מדגישה כי לטעמה לא נפל כל פגם בהחלטה לחלק דיבידנד. הסיבה לעצירת הדיבידנד הם כללי הסולבנסי 2 שמשנים את אופן חישוב כרית ההון של חברות הביטוח (ההון שחברות הביטוח שומרות לטיפול בתביעות) באופן מחמיר יותר.

סלינגר כתבה לחברה כי בהתאם לתרחיש שביצעה מגדל באוגוסט האחרון שמטרתו לחזות את ההשפעה הצפויה של סולבנסי 2 העל ההון העצמי, היא סבורה כי בחלוקת הדיבידנד "יש בה כדי לפגוע בניהול התקין של עסקי החברה ובהיערכותה ליישום משטר כושר פירעון חדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות