אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק מסמנת: הרפורמה בשוק הקווי לא פגעה בתחזית הרווח

בזק מסמנת: הרפורמה בשוק הקווי לא פגעה בתחזית הרווח

פרסמה תחזית רווח משופרת ל־2015 הצופה רווח נקי שנתי משופר של 1.7 מיליארד שקל על רקע כישלון הרפורמה בשוק הטלפון הקווי

16.11.2015, 07:01 | אלירן מלכי

ימים ספורים לפני פרסום הדו"חות לרבעון השלישי, בזק עדכנה אתמול (ג') את תחזית הרווח השנתית שלה, לפיה היא צופה רווח נקי של 1.7 מיליארד שקל. זאת לאחר שבמרץ האחרון פרסמה החברה תחזית רווח, עם צפי לרווח נקי שנתי נמוך יותר, בגובה 1.5 מיליארד שקל. התחזית המעודכנת מבטאת ירידה של 19% לעומת הרווח הנקי בגובה 2.1 מיליארד שקל שבו סיימה בזק את 2014. דו"חות החברה לרבעון השלישי של השנה צפויים להתפרסם בהמשך השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

 בשוק לא הופתעו מתחזית הרווח הנקי המשופרת לאור מלחמתה המוצלחת של בזק ברפורמת הפס הרחב שנועדה לפתוח את שוק הטלפוניה הקווית והאינטרנט. התחזית המעודכנת מגיעה גם על רקע עסקת סלקום־גולן טלקום, לאחר שהאחרונה הועמדה למכירה בחודשי הקיץ.

בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ

דו"חות חברת התקשורת פרטנר לרבעון השלישי של השנה שפורסמו בשבוע שעבר ביטאו את כישלונה היחסי של הרפורמה: החברה הציגה ירידה חדה בתוצאות מגזר התקשורת הקווית בגלל הפסדים ממכירת שירותי אינטרנט על רקע יישום רפורמת השוק הסיטונאי. ההכנסות במגזר הנייח ירדו בכ־16% ל־237 מיליון שקל והרווח התפעולי ירד בכמעט 60%. לפי סבינה לוי מלידר שוקי הון, הסיכויים לשיפור מהותי במעמדן של החברות הוותיקות מול בזק נראים בשלב זה לא גבוהים.

לפני כחודש ביקש - וקיבל - מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ארכה מבג"ץ כדי לגבש פשרה מול בזק לאחר שזו עתרה נגד הרפורמה בשוק הקווי. בזק סרבה בעקשנות לציית לחלק מהתקנות שקבע שר התקשורת הקודם גלעד ארדן במסגרת הרפורמה, ושחייבו אותה לאפשר למתחרותיה להתחבר הנדסית לרשת הטלפוניה החל מחודש מאי האחרון. במסגרת הפשרה בזק לא תאפשר למתחרותיה להתחבר הנדסית לרשת שלה אלא תמכור להן את שירות הטלפוניה שלה במחיר סיטונאי באופן שיגביל את שירותי המתחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות