אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריבאונד מבירן: יונל כהן הגדיל אחזקתו בקבוצת איילון ל־22% צילום: אוראל כהן

ריבאונד מבירן: יונל כהן הגדיל אחזקתו בקבוצת איילון ל־22%

לאחר שרכש בחודש מאי 5% מקבוצת איילון, מימש כהן את האופציה להגדיל את אחזקתו. כהן, היו"ר המיועד של החברה־הבת, חברת הביטוח איילון, שילם תמורת מלוא האחזקות שבידיו 96.4 מיליון שקל. בחודש שעבר הוא פרש מקבוצת אלון

16.11.2015, 08:23 | רעות שפיגלמן

לאחר שרכש בחודש מאי האחרון 5% מקבוצת איילון והפך לבעל עניין בה, יונל כהן מימש ביום חמישי את האופציה והגדיל את אחזקותיו ל־22%. כהן שילם תמורת מלוא האחזקות שבידיו 96.4 מיליון שקל. עם השלמת מהלך הרכישה ייכנס כהן לתפקידו כיו"ר החברה־הבת, חברת הביטוח איילון.

לפני מימוש האופציה החזיק כהן ב־5% מקבוצת איילון, שעבורה שילם 21.9 מיליון שקל. ביום חמישי הוא השלים את מימוש האופציה הראשונה, שהוסיפה 6% למניין מניותיו. באותו יום הוא בחר גם להקדים לממש אופציה שנייה של 11% מהמניות. עבור מימוש שתי האופציות הללו שילם כהן 74.5 מיליון שקל. משפחת רחמני, שהחזיקה לפני מימוש האופציות של כהן ב־81.3% מהקבוצה, מחזיקה כעת ב־64.3%.

בתקופה האחרונה שלח כהן את זרועותיו לאפיקים נוספים. לפני כשנה הוא רכש 28% מבית ההשקעות תמיר פישמן לפי שווי של 60 מיליון שקל. כמו כן הוא מחזיק בשליטה משותפת עם משפחת רובינשטיין בחברת בתי האבות בית הזהב. בחברת הביטוח איילון הוא מתכנן לעשות שינוי של ממש, ולצד תחום הביטוח האלמנטרי לחזק גם את ביטוחי החיים והחיסכון ארוך הטווח.

יונל כהן, צילם: אוראל כהן יונל כהן | צילם: אוראל כהן יונל כהן, צילם: אוראל כהן

חשיבה לטווח הארוך

סימנים רבים מעידים על הכוונה לחזק את החיסכון ארוך הטווח באיילון. עם אלה נמנה מינויו של אריק יוגב בחודש אוקטובר האחרון למנכ"ל חברת הביטוח איילון. יוגב, שייכנס לתפקיד בתחילת 2016, מכיר את כהן מהתקופה שבה עבדו יחד בחברת מגדל, כשכהן שימש כמנכ"ל.

יוגב, שמונה להחליף את אמיל ויינשל, מילא בעברו שורת תפקידים בתחום החיסכון ארוך הטווח במגדל. בנוסף הוא ניהל את חטיבת הלקוחות על כל ענפיה השונים, הכוללים בין היתר ביטוח כללי וביטוחי בריאות. לאחר שורת התפקידים שמילא במגדל כיהן יוגב כמנכ"ל קופות הגמל של בית ההשקעות פסגות.

חיזוק תחום החיסכון ארוך הטווח עולה בקנה אחד עם החזון של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר. זו מובילה את הרפורמה לניוד ביטוחי מנהלים תוך שמירה על מקדם תשואה מובטח. המהלך צפוי להביא לירידת מחירים כוללת בענף שתיטיב עם הלקוחות. הרפורמה נועדה לפתוח חלק משוק ביטוחי המנהלים לתחרות והיא תתיר ניוד של פוליסות בין חברות הביטוח. זאת לגבי ביטוחי מנהלים שהונפקו אחרי 2001.

מאלון לאיילון

בחודש שעבר פרש כהן מתפקידו כיו"ר ביילסול, שבאמצעותה מחזיק שרגא בירן בקבוצת אלון. נטען כי פרישתו הגיעה על רקע חילוקי דעות עם בירן. כהן, שכיהן בתפקידו קצת יותר משנה, הכחיש את הטענות, וכשעזב הודיע לבירן כי לא ימשיך בתפקידיו בקבוצה בשל עומס עבודה.

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של כהן לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות