אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גסיסה אטית: זאב קלימי מחסל עוד שני סניפים של שקם אלקטריק צילום: יוני ראיף

גסיסה אטית: זאב קלימי מחסל עוד שני סניפים של שקם אלקטריק

לאחר שארבעה סניפי שקם כבר הוסבו למחסני חשמל, מנכ"ל אלקטרה צריכה צפוי לסגור בקרוב חנויות שקם בחיפה ובזכרון יעקב

16.11.2015, 09:14 | אורנה יפת

שקם אלקטריק הולכת ומתחסלת. ל"כלכליסט" נודע כי שני סניפים נוספים של הרשת שבבעלות גרשון זלקינד - בעל השליטה באלקו המחזיקה באלקטרה מוצרי צריכה - צפויים להיסגר בשבועות הקרובים. בשקט יחסי ומתחת לרדאר סוגר זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, את הסניפים בחיפה בפארק מת"ם ובזכרון יעקב.

קראו עוד בכלכליסט

סגירות אלה מצטרפות לסניפים נוספים של שקם אלקטריק שנסגרו בעת האחרונה, ובהם סניף כרמיאל, קסטינה, מרחביה בעפולה וגנדן בנתניה שהיו סניפים טובים של שקם אלקטריק והוסבו למחסני חשמל. שטחם הממוצע של הסניפים המוסבים עומד על 400 מ"ר בממוצע.

שטחם המסחרי של שני הסניפים שצפויים להיסגר בקרוב נע בין 200 ל־300 מ"ר. בשל השטח המצומצם הוחלט לא להסב אותם לסניפי מחסני חשמל. בשיאה מנתה שקם אלקטריק 45 סניפים, ובחצי שנה האחרונה נסגרו יותר מעשרה סניפים.

סניף של שקם אלקטריק. הרשת מתחסלת, צילום: יובל חן סניף של שקם אלקטריק. הרשת מתחסלת | צילום: יובל חן סניף של שקם אלקטריק. הרשת מתחסלת, צילום: יובל חן

באלקטרה כבר אמרו בעבר כי סגירת החנויות היא חלק מתוכנית ההתייעלות שעובר הארגון, והאסטרטגיה של הקבוצה היום היא לצמצם את רשת שקם בהדרגתיות ולהרחיב במקומה את מחסני חשמל, הממוצבת נמוך יותר. בשנה וחצי האחרונות לא נפתחו סניפים של שקם, ומאז שבו מייסדי רשת חשמל יורם בדש ושמוליק מנדזיצקי לנהל אותה תחת אלקטרה, הם קיבלו מנדט לנהל גם את שקם אלקטריק. אלא שהם מפנים את כל המשאבים למחסני חשמל ומותירים את שקם אלקטריק לגסוס לאטה. העברת שרביט הניהול של שקם לבדש ולמנדזיצקי היתה המסמר הראשון בארון המתים של שקם, שכן השניים מזוהים לחלוטין עם מחסני חשמל. לדברי גורמים בענף החשמל, השניים מדווחים כי כל סניף של שקם שמוסב למחסני חשמל מציג עלייה במכירות.

גרשון זלקינד רכש את שליטה בשקם מידי המדינה ב־1994, לפי שווי של 125 מיליון דולר. חוסר ניסיונו בקמעונאות באותה העת לא עזר לו לרומם את עסקי הרשת, שכללה אז חטיבת מזון, שקמיות ובתי כלבו. כשנתיים לאחר הרכישה הוא מכר את עסקי המזון של שקם לרשת שופרסל והעביר את נכסי הנדל"ן של שקם גאלרי לחברה־בת. עם השנים הוא נפרד גם מהשקמיות ונשאר עם פעילות קמעונאות החשמל של הרשתות שקם אלקטריק וסנסור, שהיו לה יותר מ־20 סניפים אז. שקם אלקטריק היתה ועודנה הרשת שמציעה מוצרים יוקרתיים ויקרים, ואילו סנסור היתה הזרוע המוזלת של רשתות אלקטרה מוצרי צריכה והציעה מותגים זולים. עם השנים העלימה אלקטרה מוצרי צריכה גם את סנסור, והסניף האחרון שלה, שפעל באשדוד, נסגר לפני שלושה חודשים. ב־2007 רכש זלקינד את מחסני חשמל תמורת 200 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למספר 3..הקניות באינטרנט הורגות אותך חבוב...
אותך ואת הכלכלה שלך. אתה חושב שאתה דופק אותם כשאתה קונה בחו"ל, אבל אתה בעצם דופק את עצמך, אתה משלם ביטוח לאומי ליותר מובטלים, ומס בריאות ליותר חולים מובטלים, ונטל החינוך נופל עליך ואת הפנסיות של אנשי הביטחון השמנים וכן הלאה...
אבי  |  16.11.15
לכל התגובות