אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיילן מכריזה על רכישה עצמית של מניות בהיקף של מיליארד דולר צילום: בלומברג

מיילן מכריזה על רכישה עצמית של מניות בהיקף של מיליארד דולר

לאחר שהצעת הרכש של מיילן לפריגו נדחתה החליטה מיילן לחזק את מנייתה באמצעות רכישות בשוק החופשי עד אוגוסט 2016

16.11.2015, 20:26 | דרור רייך
לאחר שהצעת הרכש של מיילן נדחתה על ידי בעלי מניות פריגו מכריזה כעת מיילןעל רכישה עצמית של מניות בשוק החופשי עד להיקף של מיליארד דולר. הרכישה תתבצע עד אוגוסט 2016. בתגובה מזנקת מניית החברה ב-2% בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר ההצעה של מיילן בגובה של 2.3 מניות מיילן ו-75 דולר במזומן לפריגו נכשלה. מיילן הייתה זקוקה לתמיכה של מעל 50% מבעלי המניות של פריגו על מנת להעביר את העסקה. עבור בעלי המניות הישראליים של פריגו הייתה בדילמה לא פשוטה, שכוללת נוסף להיבטים הכלכליים שיקולים רגשיים, הן בשל היכרות חיובית רבת שנים עם החברה והנהלתה ולא פחות חשוב הזיקה שיש לפריגו למשק הישראלי.

רוברט קורי יו"ר מיילן, צילום: Mannie Garcia רוברט קורי יו"ר מיילן | צילום: Mannie Garcia רוברט קורי יו"ר מיילן, צילום: Mannie Garcia

יו"ר מיילן, רוברט קורי, אמר אז כי "כפי שאמרנו מההתחלה, מיילן רואה את פריגו כהזדמנות ייחודית ומרגשת, אך היא אינה הכרחית לעתיד החברה שלנו. עם אחד מהמאזנים החזקים ביותר בתעשייה שלנו, הכולל יחס כפול בין החוב ל-EBITDA, והיכולת המפורסמת שלנו לזהות נכסים חיצוניים אטרקטיביים, אנחנו נמצאים במקום שמאפשר לנו להוציא לפועל הזדמנויות להגברת ערך במהירות, ואת חלקן כבר זיהינו. הזדמנויות חיצוניות פוטנציאליות אלו, לצד מבחר מנועי צמיחה אורגניים ומרגשים שטיפחנו והפלטפורמה רבת העוצמה והייחודית שבנינו, מבטיחים שנמשיך להוביל את התעשייה ונישאר בעמדה טובה להשגת צמיחה מתמשכת בטווח הקצר ובטווח הארוך".

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות