אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חצי חינם תחויב לאפשר לאורזים בקופות לשבת במהלך משמרות צילום: חצי חינם

חצי חינם תחויב לאפשר לאורזים בקופות לשבת במהלך משמרות

כך נקבע בהסדר פשרה בעקבות תביעה שהגיש נגד הרשת עובד אריזה לשעבר. העובד טען כי הרשת הפרה את חוק הזכות לעבוד בישיבה - וכעת הרשת תידרש להציב כיסאות עבור האורזים

16.11.2015, 20:54 | זוהר שחר לוי
במסגרת הסדר פשרה בסכסוך משפטי בין "חצי חינם" לבין עובד שפוטר הוחלט כי הרשת תעמיד לרשות עובדי האריזה כיסאות ותאפשר להם לשבת במהלך עבודתם. הסדר הפשרה הושג במסגרת תביעה שהגיש עובד לשעבר שפוטר וביקש מבית הדין האזורי לעבודה לחייב את הרשת בפיצויי פיטורים.

במסגרת תביעתו טען העובד כי החברה הפרה את חוק הזכות לעבוד בישיבה. לטענתו, עבודתו כאורז הייתה כרוכה בעמידה ממושכת ונאסרה עליו הישיבה. באחת הפעמים כשהתעייף והתיישב על כיסא הקופאית הוא זומן לשימוע ופוטר.

בעלי חצי חינם זכי שלום, צילום: שאול גולן בעלי חצי חינם זכי שלום | צילום: שאול גולן בעלי חצי חינם זכי שלום, צילום: שאול גולן

הרשת הכחישה את גרסתו של העובד וטענה כי הסיבה לפיטוריו הייתה נעוצה בביצוע לקוי של עבודתו וכי ניתנה לו הזדמנות ראויה לנוח בישיבה במהלך ההפסקות. לשיטת הרשת לא ניתן לבצע את עבודתו בישיבה ומשכך אין מדובר בהפרה של הוראות החוק. 

במהלך דיון שהתקיים השבוע בפני השופטת נטע רות נקבע הסדר פשרה הקובע כי הרשת תשלם לעובד פיצוי והוצאות משפט בגובה 30 אלף שקל, מבלי להודות בדבר. בנוסף, בתוך 90 יום תעמיד הרשת לעובדים העוסקים באריזה כיסאות לישיבה שייבחרו על ידי מומחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות