אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילה חסון עוברת לערוץ 10 ותגיש את "שישי" צילום: רונן פדידה

אילה חסון עוברת לערוץ 10 ותגיש את "שישי"

חסון שימשה עד כה כמנהלת חטיבת החדשות של ערוץ 1 ומגישת "יומן". בערוץ 10 היא תשמש גם כפרשנית כללית של חברת החדשות; חסון תחליף בקרוב את טלי מורנו ואלון בן-דוד בהגשת "שישי"; גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 10: "אילה חסון היא מהעיתונאים האמיצים בישראל"

17.11.2015, 12:21 | אלירן מלכי

העיתונאית אילה חסון, מנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הראשון ומגישת "יומן", מצטרפת לחדשות 10 ותגיש את "שישי". כמו כן תשמש כפרשנית כללית של חברת החדשות בערוץ 10.

חסון שימשה בראשית דרכה כתבת לענייני פלילים של ערוץ 1, ולאחר מכן מונתה לכתבת הפוליטית של הערוץ. בנוסף, היא שימשה ככתבת מדינית, ובמקביל הגישה בימי חמישי את התוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' של קול ישראל.

חסון נודעה במספר כתבות מפורסמות ובעלות השפעה. כך לדוגמה, כתבה של חסון בתחילת שנת 1997 טענה שמינוי רוני בר-און ליועץ המשפטי לממשלה היה חלק מעסקה עם מפלגת ש"ס, הביאה להתפוצצות "פרשת בר-און חברון". בנוסף, חסון חשפה בשנת 2004 קלטות בהן נשמע ח"כ יוסף פריצקי דאז כשהוא מנסה לתפור, לכאורה, תיק לח"כ אברהם פורז, חברו במפלגת שינוי.

בשנים האחרונות הובילה חסון שורת חשיפות על אחורי הקלעים של "מסמך הרפז" והקשרים הקלוקלים בין לשכת הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, ללשכת שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק.

אלון בן-דוד, צילום: משה שי אלון בן-דוד | צילום: משה שי אלון בן-דוד, צילום: משה שי

ביולי השנה חשפה חסון יחד עם העיתונאית יפעת גליק את פרשת "גל בק", שבמרכזה שורה של אי-סדרים וסימני שאלה בעניין תאונת הדרכים שבה נהרג הנער רוכב הקטנוע גל בק בקיץ 2005 בתל אביב.

חסון תחליף את טלי מורנו ואלון בן-דוד, שמגישים זה כשלוש שנים את "שישי" בעריכתה של טלי בן-עובדיה. בן-דוד, הפרשן לענייני ביטחון של חדשות 10, צפוי בנוסף לתפקידו להגיש בקרוב תוכניות חדשות בחברה ולעסוק ביצירת כתבות דוקומנטריות. מורנו תמשיך בהגשת המהדורה המרכזית. טלי בן-עובדיה עוזבת את תפקידה.

גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 10: "אילה חסון היא מהעיתונאים האמיצים בישראל, סמל לעיקשות עיתונאית בלתי מתפשרת. ביכולותיה הצליחה אילה לחולל שינויים בסדר היום הישראלי, ובעיקר הצליחה להביא לשינוי בדרך שבה ניתן לשדר חדשות בישראל – תוך הצגת עמדה נחרצת ומנומקת, לעיתים גם כזו שלא פשוט לקבלה, המונחת על בסיס עיתונאי-ראייתי מוצק כבטון".

אילה חסון מסרה היום: "אני שמחה ונרגשת להצטרף אל חדשות 10 ולעבוד לצד אנשי חדשות מהמקצועיים והאיכותיים ביותר בישראל, כל זה לצד העצב על סיום פרק משמעותי בחיי המקצועיים, פרידה ממקום שהיה בעבורי בית שני, עם חברים ואנשים היקרים לי מאוד".

אלון בן-דוד אמר בתגובה: "בשנתיים וחצי האחרונות היתה לי הזכות לקחת חלק בעשיית מהדורת 'שישי' בערוץ 10 לצידה של טלי מורנו. אני גאה שיחד הצלחנו ליצור תכנית מגזין שהיוותה אלטרנטיבה איכותית, ראויה ומענינת בערב שבת, ושהעלתה את שיעור הצפייה ברצועה ב-85%. אני שמח על הצטרפותה של אילה חסון, עיתונאית מובילה ומוערכת, לחברת החדשות. אני בטוח שתדע להוביל את 'שישי' לעוד הצלחות ואשמח לסייע להצלחתה".

אילה חסון. עוזבת בצער, צילום: רונן פדידה אילה חסון. עוזבת בצער | צילום: רונן פדידה אילה חסון. עוזבת בצער, צילום: רונן פדידה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות