אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להב ורוז'נסקי הכניסו שותף ישראלי חדש לנדל"ן בגרמניה צילום: חיים הורנשטיין

להב ורוז'נסקי הכניסו שותף ישראלי חדש לנדל"ן בגרמניה

השותף ייכנס לשותפות באמצעות העמדת אג"ח להמרה ב־19 מיליון שקל. מימוש האופציה ישקף לבעלים תשואה על ההשקעה של 96% בשלוש שנים

17.11.2015, 19:30 | גולן חזני

חברת להב אל־אר חתמה על הסכם להכנסת שותף לחברת MALONE (100%) המחזיקה בשלושה נכסים מסחריים בגרמניה. השותף הוא ישראלי שזו לו כניסה ראשונה לתחום הנדל"ן. על פי ההסכם, השותף ייכנס באמצעות העמדת אג"ח להמרה לתקופה של ארבע שנים בסכום של כ־4.36 מיליון יורו (19 מיליון שקל), כשלהב תוכל להחליט לאיזה חלק מהסכום "לקרוא" בכל זמן נתון. להב והשותף יוכלו להמירו למניות החברה בתוך שלוש שנים. 

קראו עוד בכלכליסט

להב שבשליטת אלי להב (55%) ואיליק רוז'נסקי (25%), מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר, רכשה את הנכסים תמורת 22.3 מיליון יורו. חלק מהרכישה מימנה להב באמצעות הלוואה לזמן ארוך בהיקף 16.4 מיליון יורו, שקיבלה מבנקים זרים, כך שסך ההון העצמי (הלוואת בעלים) אשר הושקע והועמד על ידי להב לצורך הרכישה עמד על כ־5.9 מיליון יורו.

מאז רכישת הנכסים נמשך על ידי להב על חשבון ההון שהושקע כהחזר הלוואת בעלים סכום של כ־1.4 מיליון יורו, כך שיתרת ההשקעה (הלוואת בעלים) בספרי להב עומדת על כ־4.5 מיליון יורו, נכון להיום.

אם תמומש האופציה על ידי השותף במחיר של 4.36 מיליון יורו (ולפי ההסכם) ל־50% ממניות החברה, להב תישאר באחזקות של 50% ויתרת הלוואת בעלים של כ־150 אלף יורו. מדובר בתשואה על ההשקעה של כ־96% בכשלוש שנים (32% לשנה).

אלי להב, בעל השליטה ויו"ר מועצת המנהלים, אמר אתמול כי השותפה החדשה הנה קבוצה חזקה ומובילה ובעלת איתנות פיננסית, אשר יחד איתה להב תמשיך לפתח ולרכוש מרכזי מסחר בגרמניה המשרתים את צורכי האוכלוסייה במקומות איכותיים עם שוכרים חזקים לטווח הארוך ותנצל את קשריה, הידע והניסיון בתחום.

"החברה מבצעת מימוש המשקף תשואה גבוהה ביותר להשקעה המקורית", הוסיף להב. "אין ספק שלהב עולה מדרגה בעסקה זו כפי שביצעה בעסקה קודמת אשר הסתיימה בהכנסת שותף לתחום האנרגיה הירוקה המתחדשת".

אלי להב, צילום: חיים הורנשטיין אלי להב | צילום: חיים הורנשטיין אלי להב, צילום: חיים הורנשטיין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות