אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריקושטים ממגה: הרווח הנקי של נעמן צנח ב־40%

ריקושטים ממגה: הרווח הנקי של נעמן צנח ב־40%

רשת כלי המטבח משלמת את המחיר על תמיכתה בתוכנית ההבראה של הלקוחה הגדולה מגה, שאפשרה לה לדחות כ־30% מחובותיה לספקים בכשנתיים. חובה של מגה לחברה־האחות עומד על 2.4 מיליון שקל. גם הצרות בדוקטור בייבי גררו את נעמן למטה

18.11.2015, 08:45 | נורית קדוש ורעות שפיגלמן

המשבר במגה שבשליטת אלון רבוע כחול הפיל את התוצאות של נעמן, גם היא בשליטת רבוע כחול (77.5%). הרווח הנקי של נעמן בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב־2.8 מיליון שקל - ירידה חדה של 40.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

בהיותה לקוחה מרכזית של רשת כלי המטבח, המשבר במגה כיווץ את המכירות של נעמן ב־2.1%. אלה הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב־228.3 מיליון שקל. הירידה נובעת מקיטון במכירות תחום המוצרים לבית.

רשת המזון לא השפיעה רק על המכירות בנעמן אלא גם על הוצאות ההנהלה. אלה הסתכמו בתקופת הדו"ח ב־14.3 מיליון שקל, המהווים כ־6.2% מהמכירות. זאת לעומת 12.1 מיליון שקל - כ־5.2% מהמכירות - בתקופה המקבילה אשתקד.

בסוף חודש יוני הגישה מגה לבית המשפט בקשה לכינוס אסיפת נושים. כחלק מתוכנית ההבראה נקבע הסדר שיאפשר למגה לדחות כ־30% מחובותיה לספקים למשך כשנתיים. נעמן החליטה לתמוך בהסדר ההבראה, ולכן בהוצאות ההנהלה שלה כלולה גם הפרשה ביחס לחוב של מגה כלפיה. חובה של מגה כלפי נעמן עומד נכון להיום על 2.4 מיליון שקל.

נעמן מספקת למגה מוצרים בזכות ערבות בסך מיליון שקל שקיבלה מהחברה־האם אלון רבוע כחול.

בשנת 2014 עמדו הכנסות נעמן ממגה על כ־22 מיליון שקל, המהווים כ־7.4% מכלל הכנסות החברה. בתקופת הדו"ח וברבעון השלישי של 2015 הסתכמו המכירות למגה בכ־14 מיליון שקל ו־3 מיליון שקל בהתאמה. זאת לעומת 18.6 מיליון שקל וכ־5.6 מיליון שקל בתקופות המקבילות אשתקד.

נעמן נדרשה לבצע הפרשה לחובות מסופקים עקב חובות של מגה ושל דוקטור בייבי, המוחזקת בשרשור על ידי אלון רבוע כחול. ברבעון השלישי עמדו הוצאות אלה על 3.48 מיליון שקל. בעקבות העלייה בהוצאות חלה ירידה של 33.5% ברווח התפעולי של נעמן, והוא הסתכם ב־6.98 מיליון שקל.

תוצאותיה של נעמן נפגעו גם נוכח מינוי מפרק זמני לחברת דוקטור בייבי על ידי בית המשפט המחוזי לקראת סוף יולי. לנעמן הסכם למתן שירותי ניהול לדוקטור בייבי, אך זו לא שילמה עבור השירותים משום שקבוצת אלון השולטת בה הפסיקה להזרים לה כספים. בתגובה עצרו ספקים של דוקטור בייבי את אספקת הסחורה עבור הרשת. נכון לתום הרבעון השלישי, לדוקטור בייבי יש חוב של 700 אלף שקל כלפי נעמן. על בסיס חוב זה ביצעה נעמן הפרשה לחובות מסופקים. 

חנות נעמן חנות נעמן חנות נעמן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות