אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר נוסעים ופחות כסף על דלק: זינוק חד ברווחי אל על

יותר נוסעים ופחות כסף על דלק: זינוק חד ברווחי אל על

הרווח הנקי של חברת התעופה קפץ ברבעון השלישי ל-93 מיליון דולר, מול 10 מיליון דולר ברבעון המקביל. מחיר הדלק הסילוני לחברה ירד ב-36%, ההכנסות טיפסו ב-8% ל-647 מיליון דולר

18.11.2015, 08:28 | כלכליסט

אל עלסיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 647.3 מיליון דולר, מול 601.2 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה - עלייה של 7.7%.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה נהנתה מירידה של 12% בהוצאות ההפעלה, בין היתר בזכות הירידה במחירי הדלק הסילוני. בסך הכול עמדו הוצאות ההפעלה על 438 מיליון דולר, מול 498 מיליון דולר  ברבעון המקביל. כמו כן, מול יציבות בהוצאות השיווק והמכירה, סביב 53 מיליון דולר, הוצאות ההנהלה וכלליות צומצמו ב-11% ל-23 מיליון דולר - מול 26 מיליון דולר ברבעון המקביל. 

הנתונים האמורים סייעו להקפיץ את שורת הרווח התפעולי הרבעוני ל-138 מיליון דולר, מול 23.7 מיליון דולרברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח התפעולי מההכנסות טיפס ל-20.5%, מול 4% ברבעון המקביל. -EBITDA הסתכם בכ-172.9 מיליון דולר, לעומת כ-60.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

הוצאות המימון ברבעון השלישי הסתכמו בכ-6.8 מיליון דולר, מול הוצאות מימון של 10 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה רשמה אל על רווח נקי של 92.9 מיליון דולר, זינוק משמעותי בהשוואה לרבעון המקביל, שבו נרשם לאל על רווח של 10.1 מיליון דולר.

בתקופת הדוח ירד המחיר הממוצע של הדלק הסילוני לחברה, לפני פעולות הגידור, בכ-44% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המחיר האפקטיבי הממוצע של הדלק הסילוני לאחר משקף ירידה של 36% ביחס לרבעון המקביל. הוצאות הדלק של אל על עמדו על 21% מהמחזור, מול 34% מהמחזור ברבעון המקביל.

לנוכח הירידה החדה בתנועת הטיסות לישראל ברבעון השלישי של 2014, על רקע מבצע צוק איתן, אל על נהנתה ברבעון השלישי של 2015 מעלייה ניכרת במספר הטסים. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ברבעון השלישי לשנת 2015 נרשמו כ-2.2 מיליון יציאות של ישראלים בדרך האוויר, עלייה של כ-28% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כמו כן, בתקופה המדווחת נרשמו כ- 637 אלפי כניסות של תיירים (לא כולל ביקורי יום) בדרך האוויר, עלייה של כ-36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. נתונים אלה תרמו להעלאת שיעור התפוסה במטוסי אל על ברבעון לכ-86.3% לעומת 82.1% ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה מצבת כוח העובדים אין בשורה. על פי הדוח מצבת כוח האדם גדלה ואף שכרם גדל. למרות זאת, הוצאות השכר ברבעון המדווח, קטנו בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד כתוצאה מהתחזקות הדולר ביחס לשקל וובשל צמצום בהפסדים בגין עסקאות גידור שערי חליפין.

דוד מימון מנכ"ל אל על: "התוצאות של אל על הן פועל יוצא של מהלכים עסקיים ופעולות בהן נקטנו בתחומים השונים וכל זאת בסביבה תחרותית ומאתגרת. אני משוכנע כי אל על תמשיך להעניק ללקוחותיה שירות איכותי, נוחות מרבית, חדשנות טכנולוגית ומטוסים מתקדמים ותמשיך להתמודד בהצלחה עם תנאי השוק ועם התחרות".

דוד מימון מנכ"ל אל על, צילום: יובל חן דוד מימון מנכ"ל אל על | צילום: יובל חן דוד מימון מנכ"ל אל על, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות