אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
NFL: הקבוצה שתעבור ללוס אנג'לס תצטרך לשלם לפחות חצי מיליארד דולר צילום: אם סי טי

NFL: הקבוצה שתעבור ללוס אנג'לס תצטרך לשלם לפחות חצי מיליארד דולר

על פי ספורטס ביזנס ג'ורנל, ב-NFL יגבו דמי מעבר של 500 מיליון דולר לפחות לכל קבוצה שתזכה לאישור לעבור ללוס אנג'לס

18.11.2015, 17:29 | שירות כלכליסט

המעבר ללוס אנג'לס לא יהיה זול - אם קבוצות סנט לואיס ראמס, אוקלנד ריידרס או סן דייגו צ'רג'רס יעברו ללוס אנג'לס ב-2016, זה יעלה להן לא מעט. 

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי אוקלנד ריידרס. לראמס יש יתרון, צילום: אם סי טי אוהדי אוקלנד ריידרס. לראמס יש יתרון | צילום: אם סי טי אוהדי אוקלנד ריידרס. לראמס יש יתרון, צילום: אם סי טי

על פי ספורטס ביזנס ג'ורנל, ב-NFL יגבו דמי מעבר של 500 מיליון דולר לפחות לכל קבוצה שתזכה לאישור לעבור ללוס אנג'לס.  "המינימום הוא 500 מיליון דולר והוא עלול לעלות", אמר מקור לעיתון. התשלום עדיין לא נסגר והוא יכול אף לטפס ל-600 מיליון דולר לאחר שבליגה יסיימו את החישובים.

איימי טראסק מ-CBS ספורט שעבדה בעבר בריידרס, אומרת כי אינה מופתעת מהסכומים הגבוהים.  "המספרים לא מפתיעים אותי", הדגישה. "צריך לבדוק לאורך כמה זמן משלמים – חמש שנים, 20 שנים?" 

אם סכום המעבר יעמוד בסופו של דבר על 600 מיליון דולר, הוא יהיה גבוה פי 20 מכפי שהיה ב-1997 אז עברו יוסטון לטנסי. על פי מיניאפוליס סטאר טריביון, האוילרס שהפכו לטיטאנס שילמו 29 מיליון דולר כדי לבצע את המעבר הזה לפני 18 שנים.

תשלום של 600 מיליון דולר ייצג יותר משליש מהשווי של כל אחת מהקבוצות שמעוניינות במעבר: הצ'רג'רס – 1.525 מיליארד דולר, ראמס - 1.45 מיליארד דולר והריידרס – 1.43 מיליארד דולר, כלומר השווי של כל הקבוצות הללו הוא מתחת ל-1.8 מיליארד דולר.

אם ב-NFL ידרשו שהתשלום יועבר בתוך חמש שנים או פחות, אז סטן קרונקי הבעלים של הראמס ככל הנראה ימצא עצמו ביתרון, שכן הונו נאמד ב-7.6 מיליארד דולר.

לעומת זאת, אם הליגה תאפשר לקבוצות לשלם את הכסף לאורך 5 או 10 שנים, התשלום לא ייצור נטל כבד מדי על הקבוצות שעוברות. בכל מקרה, מעבר ללוס אנג'לס פירושו רווחים גדולים יותר, והקבוצות יוכלו להשתמש ברווחים אלו כדי לשלם את דמי המעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות