אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון: דירקטורית התפטרה כמחאה נגד ליאורה עופר וההנהלה צילום: עומר קופרמן

מליסרון: דירקטורית התפטרה כמחאה נגד ליאורה עופר וההנהלה

אלונה בר און הדח"צית עזבה לאחר שמליסרון לא האריכה את כהונת הדירקטור רם בלינקוב - שהתנגד לשכר המנכ"ל. מליסרון: "אין הצגת מועמדותו לכהונה נוספת לא נבעה מהתנגדותו למדיניות התגמול"

18.11.2015, 13:16 | אורן פרוינד

סערה בחברת הקניונים מליסרוןשבשליטת ליאורה עופר. הדח"צית אלונה בר און התפטרה היום (ד') מדירקטוריון החברה במחאה על סילוקו לכאורה של הדירקטור הבלתי תלוי רם בלניקוב (לשעבר ראש אגף התקציבים באוצר) מהדירקטוריון. .  

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלחה היום לדירקטוריון החברה טוענת בר און כי הנהלת מליסרון בחרה שלא לחדש את כהונתו של בלניקוב כדירקטור בחברה כיוון שהתנגד למדיניות השכר במליסרון, ובפרט לשכרו הגבוה של המנכ"ל אבי לוי. עלות שכרו של לוי עלתה השנה ב-35% ל-7 מיליון שקל בשנה. בלניקוב ובר און היו בין המתנגדים הבולטים בדירקטוריון להסכם שכרו החדש של לוי. ההסכם אושר על אף התנגדותם, ולמרות שאסיפת בעלי המניות התנגדה גם היא לחידוש ההסכם בתנאים שהוצגו.

במכתב ששלחה היום לדירקטוריון מליסרון כתבה בר און: "אי הצגת מועמדותו של הדירקטור הבלתי תלוי מר רם בלינקוב לאסיפת בעלי המניות הקרובה לאישור הארכת כהונתו בשנה נוספת, נעשתה בסמוך לאחר העמדה שהציג בוועדת התגמול ובדירקטוריון ביחס לתכנית התגמול של החברה ולשכר המנכ"ל, אשר אושרו ודווחו. כידוע, מר בלינקוב התנגד למדיניות התגמול ולשכר המנכ"ל וזאת בניגוד לעמדת בעלי השליטה, יו"ר הדירקטוריון והמנכ"ל.

אציין כי אי חידוש מינויו של דירקטור, כפי שנעשה במקרה זה, חריג למדיניות הנהוגה בפועל בחברה. אני רואה בהשתלשלות העניינים האמורה חשש לפגיעה בעצמאותי כחברת דירקטוריון חיצונית וביכולתי לשרת נאמנה את החברה במסגרת התפקיד אליו מוניתי", כותבת בר און.

במליסרון דחו את הטענה של בר און וציינו מנגד כי "אין בידי דירקטור (שאינו דח"צ) מכהן זכות מוקנית למועמדות לתקופת כהונה נוספת עם סיום תקופת כהונתו ואין בעניין זה כל נוהג או מדיניות בחברה. אי הצגת מועמדתו של הדירקטור רם בלינקוב לשנת כהונה נוספת לא נבעה עקב התנגדותו למדיניות התגמול ולתגמול המנכ"ל".

רם בלניקוב , צילום: גלעד קוולרציק רם בלניקוב | צילום: גלעד קוולרציק רם בלניקוב , צילום: גלעד קוולרציק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות