אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים נאוי: ירידה של 5.8% בהכנסות הרבעוניות צילום: עמית שעל

האחים נאוי: ירידה של 5.8% בהכנסות הרבעוניות

חברת ניכיון הצ'קים סימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 23.2 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם ב-15.2 מיליון שקל

18.11.2015, 13:38 | רעות שפיגלמן

חברת האחים נאויסיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות נטו של 23.2 מיליון שקל - ירידה של 5.8% בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל. גם השורה התחתונה ירדה ב- 1.28 מיליון שקל, והרווח הנקי עמד על 15.2 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

למרות ששיעור הרווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל הוא גבוה מאוד, מה שמאפיין חברות הפועלות בתחום נכיון הצ'קים, הוא ירד ביחס לתקופה המקבילה ועומד על 65.7%. התשואה על תיק הלקוחות, שמשקפת את ההכנסות ביחס להיקף תיק הלקוחות, קרובה ל-10% בתום תשעת החודשים הראשונים של השנה.

החברה מציינת בדוחות שהירידה בהכנסות נובעת מדיניות החברה לשינוי תמהיל הלקוחות והקטנת הסיכון בתיק האשראי. במקביל לעליה בהיקף תיק האשראי - נכנסו לתיק האשראי של החברה לקוחות חדשים עם כושר החזר טוב יותר.

שיעור ההוצאה לחובות מסופקים (חובות שהחברה מעריכה שלא תוכל לגבות) לתשעת החודשים הראשונים של השנה ירד במהלך הרבעון השלישי ועומד על 0.4%. בתום המחצית הראשונה של השנה עמדה ההפרשה על 0.53%.

האחים נאוי פורעים מיידית צ'קים תמורת גביית עמלה כאחוז מהעסקה. ההפרשות האמורות נוגעות למקרים שבהם ישנו סיכוי גבוה שהצ'ק יחזור ולא ייפדה.

לשם השוואה חברת אס.אר.רקורד של איש העסקים עדי צים, העוסקת באותה פעילות, דיווחה על שיעור של 3% הוצאה לחובות מסופקים בתשעת החודשים הראשונים של השנה - גבוה בהרבה מהאחים נאוי.

התשואה על ההון של האחים נאוי הסתכמה בתשעת החודשים של השנה ב- 23.88%. מדובר בתשואה הגבוהה ביותר מפי 2 מהתשואה על ההון הממוצעת של המערכת הבנקאית בישראל אולם יש לזכור שהאחים נאוי אינם תאגיד בנקאי כהגדרתו על פי החוק ולכן אינם כפופים לפיקוח על הבנקים. זו גם הסיבה שמוקדם יותר השנה עצר בנק ישראל את הנפקת האג"ח של החברה.

שאול (מימין) ודורי נאוי , צילום: עמית שעל שאול (מימין) ודורי נאוי | צילום: עמית שעל שאול (מימין) ודורי נאוי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות