אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרק רוביקון וקלע: אמיר ברמלי, אישתו ואמו חייבים 16.5 מיליון שקלים לחברות צילום: נתן כהן

מפרק רוביקון וקלע: אמיר ברמלי, אישתו ואמו חייבים 16.5 מיליון שקלים לחברות

המפרק פנה לביהמ"ש וקיבל צו שאוסר על השלושה לבצע פועלות בנכסיהם האישיים. על פי הבקשה, השלושה משכו 29 מיליון שקלים מהחברות, אולם המפרק קיזז להם 12.5 מיליון שקלים שהתקבלו ממכירת אחזקות בחברת איזיבוב

18.11.2015, 13:56 | תומר גנון

בעל השליטה בקלע ורובקיון, אמרי ברמלי, אישתו דניאלה קלמס-ברמלי ואמו אנט ברמלי, חייבים כ-16.5 מיליון שקלים לחברות בגין כספים שמשכו מהן. כך עולה מבקשה לאיסור פעילות בנכסיהם של השלושה שהגיש היום (ד') לביהמ"ש המפרק הזמני של החברות, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הבקשה, ברמלי עצמו חייב 5.4 מיליון שקל לחברה, אישתו - 9.3 מיליון שקל ואמו - 1.7 מיליון שקל. המפרק מציין שהסכומים הם ללא ריבית והצמדה. השופט איתן אורנשטיין הוציא צו איסור פעילות בנכסים, ובמקביל דחה בקשה של עו"ד חבר להוציא עליה צו איסור פרסום.

עו"ד חבר כותב לביהמ"ש כי על פי כרטסת הנהלת החשבונות, השלושה משכו 29 מיליון שקלים מהחברות. אלא שחבר קיזז מתוך סכום זה כ-12 מיליון שקלים שהתקבלו ממכירת אחזקות בחברת איזבוב העוסקת בהלוואות קצרות טווח לעסקים בבריטניה. על פי דו"ח המפרק, רוביקון השקיעה בחברה 36 מיליון שקלים מכספי המשקיעים תמורת 5.38% מהמניות. המניות נמכרו בחודש יוני לקרן זרה שאינה קשורה לברמלי.

אמיר ברמלי. השופט איתן אורנשטיין הוציא צו איסור פעילות בנכסיו, צילום: עמית שעל אמיר ברמלי. השופט איתן אורנשטיין הוציא צו איסור פעילות בנכסיו | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי. השופט איתן אורנשטיין הוציא צו איסור פעילות בנכסיו, צילום: עמית שעל

עו״ד שאול קוטלר המייצג את ברמלי מסר: ״ברמלי הסכים מראש לבקשתו של המפרק הזמני וזאת לאור גישתו להתמודד עם כל טענה ולשתף פעולה באופן מלא עם המפרק הזמני ועם כל גורם אשר יכול להביא למקסימום החזר למשקיעים.

במסגרת הדו״ח הוגש מאזן בוחן לחציון הראשון של שנת 2015 וממנו עולה כי קבוצת רוביקון נמצאה ברווח של 30 מ' ש״ח נכון לסוף הרבעון השני של השנה. כפי שצוין בתגובה מטעמו שצורפה לבקשה, מדובר בכרטסות שלא בוקרו ולא נסקרו ובהן פעולות רבות שכלל אינן קשורות למר ברמלי, אלא לעסקיה של רוביקון. אין למר ברמלי כל פעילות אישית עסקית וכל מה שהיה לו נמצא בקבוצת רוביקון, לפיכך לאחר בחינת ותיקון הכרטיסים כמתחייב בחוק, יוותרו החברות חייבות כספים רבים לברמלי ולא להיפך״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות