אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פימי לא מצליחה להעביר את גילת לרווחים צילום: אוראל כהן

קרן פימי לא מצליחה להעביר את גילת לרווחים

גילת סיימה את הרבעון השלישי הפסד נקי של 8.9 מיליון דולר וביצעה הפחתת מוניטין בסדר גודל של 20.4 מיליון דולר. המנכ"ל בהרב: "חולשה בשוק הביטחוני השפיעה על תוצאות הרבעון"

18.11.2015, 15:35 | דרור רייך

חברת גילתרשתות לוויין דיווחה היום על תוצאותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2015 – זאת לאחר שפרסמה כבר 2 אזהרות רווח לתוצאות 2015 כולה. בעלת השליטה הגדולה במניות החברה הדואלית היא קרן פימי של ישי דוידי שמחזיקה ב-34% ממניות החברה.

החברה העוסקת במוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות דיווחה על הכנסות של 40.3 מיליון דולר, ירידה הן בהשוואה ל- 44.3 מיליון דולר ברבעון השני של 2015 והן לעומת 57.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014.

גילת סיימה את הרבעון עם הפסד תפעולי של 5.8 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 3.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014. בשורה התחתונה רשמה גילת ברבעון המדווח הפסד נקי של 8.9 מיליון דולר או 20 סנט למניה - מול רווח  של 3 מיליון דולר או 7 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

גילת ביצעה הפחתה במוניטין המיוחס לחברת Wavestream, שנרכשה תמורת 135 מיליון דולר ב-2010, בהיקף של 20.4 מיליון דולר.

ישי דוידי קרן פימי , צילום: נמרוד גליקמן ישי דוידי קרן פימי | צילום: נמרוד גליקמן ישי דוידי קרן פימי , צילום: נמרוד גליקמן

מתרכזים ב-2 תחום עיקריים

"בהמשך להודעתנו בנוגע לתוכניות האסטרטגית של החברה, הרי שאנו מצויים כעת בעיצומם של שינויים אלו וכל זאת בכדי למקסם את פוטנציאל הצמיחה בשני תחומים מרכזיים: אינטרנט לווייני בפס רחב (HTS) ותקשורת במטוסים (IFC)", אמר דב בהרב, מנכ"ל ויו"ר גילת, לאחר תפרסום התוצאות.

"אנו עדיין עדים לחולשה בשוק הביטחוני, שמשפיעה על תוצאות הרבעון השלישי" סכם ברהב, "לעומת זאת, אנו רואים צמיחה גבוהה בתחום האינטרנט למטוסים. אנו צופים לראות ביטוי לשדרוג זה בגידול הכנסות החל מהרבעון הרביעי של השנה. בנוסף, תוצאותינו הושפעו באופן משמעותי מהפיחות המהיר של הריאל הברזילאי והפזו הקולומביאני".

הנהלת החברה אישררה את תחזית החברה לשנת 2015 - לאחר 2 אזהרות רווח והפחתה שבוצעו במהלך השנה. על פי התחזית, ההכנסות צפויות לעמוד בטווח של 210-220 מיליון דולר וה- EBITDA (רווח לפני ריבית מסים פחת והפחתות) בטווח של 6-8 מיליון דולר.  גילת צופה רבעון רביעי חזק, בעיקר בזכות הפרויקטים עבור Fitel, קרן התקשורת הממשלתית של פרו. פרויקטים אלה, שההסכם בעניינים נחתם במרץ השנה - בהיקף של 285 מיליון דולר - מיועדים לקישור כפרים באזורים מרוחקים לשירותי פס רחב.

 , צילום: צביקה טישלר צילום: צביקה טישלר  , צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות