אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זכרון יעקב: בוטל שינוי ייעוד שטח מתיירות למגורים צילום: אלעד גרשגורן

זכרון יעקב: בוטל שינוי ייעוד שטח מתיירות למגורים

ביהמ"ש הורה להחזיר את ההחלטה להפוך שטחי תיירות ריקים ביישוב לשטחי מגורים לדיון נוסף בוולנת"ע

19.11.2015, 08:19 | דותן לוי

שינוי ייעוד שטח המיועד לתיירות בזכרון יעקב כך שיהיה מיועד למגורים בוטל ויחזור לדיון בוולנת"ע (הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים) - כך קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה יעל וילנר. ההחלטה לבחון שוב את שינוי הייעוד התקבלה בעקבות בדיקת משרד המשפטים וחקירת הפרקליטות, ולפיה קיים חשד לניגוד עניינים בהחלטות שהתקבלו בהקשר זה בעבר.

מדובר בקרקע בבעלות קיבוץ מעיין צבי, המשתרעת על 13 דונם בשולי שכונת השמורה בקצה המערבי של זכרון יעקב.

הקרקע היתה אחת מכמה קרקעות בלתי מפותחות במושבה אשר ייעודן הוא לתיירות, אך יוזמה של הקיבוץ ביקשה לשנות את ייעודה למגורים. בתביעה שהגישו התושבים, באמצעות עורכי הדין שחר לוינזון ואורן כ"ץ ממשרד יוסף ישורון ושות', הם טענו כי הקיבוץ הטעה את מקבלי ההחלטות בהצגת מצגי שווא למשרד התיירות ולמועצה הארצית לתכנון ולבנייה, שלפיהם בכוונתו לקדם במקום דיור בר־השגה, אף שבפועל מקודמת בו בנייתן של 32 וילות. עוד נטען כי הקרקע היא חלק משמורת טבע ובעלת ערכים סביבתיים ארכיאולוגיים והיסטוריים.

לראשונה אושרה התוכנית למקום בוועדה המרחבית של זכרון יעקב ב־2009, וב־2011 נידונה בוועדה המחוזית חיפה. בעלי הקרקע טענו כי אין מקום למלונאות בלב שכונת מגורים, אולם במשרד התיירות הגיבו בביטול וציינו כי החלטה כזו יכולה לשמש תקדים מסוכן למלונות רבים בארץ הנמצאים בסמיכות ואף בתוך שכונות מגורים.

השופטת יעל וילנר. "קיים חשד לניגוד עניינים בהחלטות שהתקבלו בהקשר זה בעבר", צילום: יאיר שגיא השופטת יעל וילנר. "קיים חשד לניגוד עניינים בהחלטות שהתקבלו בהקשר זה בעבר" | צילום: יאיר שגיא השופטת יעל וילנר. "קיים חשד לניגוד עניינים בהחלטות שהתקבלו בהקשר זה בעבר", צילום: יאיר שגיא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות