אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה התוכנית לבניית 3 מגדלים "מתפתלים" בכיכר המדינה צילום: 3dvision הדמיות ממוחשבות

אושרה התוכנית לבניית 3 מגדלים "מתפתלים" בכיכר המדינה

מדובר במגדלים בני 40 קומות ובהם 450 דירות; הדירות לא ישווקו בצורה מאורגנת, אלא בעלי הזכויות יעשו בהן כרצונם ולפי שיקול דעתם

19.11.2015, 15:30 | אמיתי גזית

כמעט 75 שנה לאחר שיצאה לדרך, הגיעה אתמול התוכנית לבניית שלושה מגדלי מגורים בכיכר המדינה בתל אביב לשלביה האחרונים. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה את תוכנית העיצוב האדריכלית של המתחם, וכעת הדרך פתוחה בפני היזמים, ועד בעלי המגרשים בכיכר המדינה, להגיש בקשות להיתרי בנייה.

התוכנית שאושרה כוללת שלושה מגדלים בני 40 קומות ובהם 450 דירות. תנאי להוצאת היתר בנייה על פי התוכנית הזו היה אישורה של תוכנית לעיצוב אדריכלי. דני גולדשמיד, מהנהלת הוועד המונה כ־200 בעלי מגרשים בכיכר, מסר ל"כלכליסט" כי כעת בכוונתם לפעול כיזמים פרטיים לקבלת היתרי בנייה ולבחירת קבלן לפרויקט.

הדירות לא ישווקו בצורה מאורגנת, אלא בעלי הזכויות יעשו בהן כרצונם ולפי שיקול דעתם.

להערכת השמאי והמהנדס גיל וינלס, זכות לבניית דירה בשטח של 120 מ"ר בקומה ממוצעת באזור זה שווה כ־2 מליון שקל. דירת 120 מ"ר בנויה צפויה לעלות כ־6 מליון שקל.

הדמיית הבנייה בכיכר המדינה בת"א שאושרה בוועדה המקומית, צילום: 3dvision הדמיות ממוחשבות הדמיית הבנייה בכיכר המדינה בת"א שאושרה בוועדה המקומית | צילום: 3dvision הדמיות ממוחשבות הדמיית הבנייה בכיכר המדינה בת"א שאושרה בוועדה המקומית, צילום: 3dvision הדמיות ממוחשבות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
מצידי שיבנו 60 קומות
למה שיהיה אכפת לי? ההשפעה על תחבורה נכנסת/יוצאת מת"א זניחה. השפעה על תשתיות חינוך ובריאות ציבוריים זניחה (יושבי המגדלים לא יצרכו שירותים אלו). יותר כסף לקופת המדינה והעיריה. העסקים מסביב ייהנו מעוד מאות לקוחות קבועים. היחידים שיסבלו הם בעלי הדירות שנמצאים בהיקף הכיכר ויחיו בצל הענקים האלו. אך סבל זה מתגמד לעומת התועלת העצומה והאמת שלאור התגובה הכל-כך אופיינית של של מס' 9 אני לא חושב שמישהו מהפישרים הקטנים צריך להצר על כך. אז יאללה קפיטליזם עד הסוף, גם אל תעצרו ב-60, תנו לנו 100 קומות או אפילו 120. הם הרי "לא חייבים לנו כלום" ובטח שלא לשאר בעלי הנכסים מסביב.
אזרח  |  22.11.15
לכל התגובות