אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ארגון שעסק בזיוף מסמכים לקבלת רישיון קבלן בנייה צילום: שאטרסטוק

נחשף ארגון שעסק בזיוף מסמכים לקבלת רישיון קבלן בנייה

נשלל רישיונם של 90 קבלנים שקנו את המסמכים והשיגו סיווגי קבלן במרמה; נעצרו 24 חשודים וצפויים מעצרים נוספים

19.11.2015, 15:45 | אמיתי גזית
הותר לפרסום: נחשף ארגון שעסק בזיוף מסמכים שאיפשרו קבלת רישיון קבלן בנייה, ונשלל רישיונם של כ-90 קבלנים שקנו את המסמכים והשיגו סיווג קבלני במרמה.

לפני כמה שבועות רשם הקבלנים במשרד השיכון והבינוי העלה חשדות לזיוף המסמכים, ומיד הוגשה תלונה למשטרת ישראל. גם רישיונם של הקבלנים נשלל בו ברגע על אף שהדבר היה עלול לסכן את החקירה. במשרד הבינוי מסבירים כי התעקשו על שלילה מיידית כדי לשמור על שלום הציבור. הבוקר (ה'), בתום חקירה סמויה של מפלג חקירות הונאה במחוז צפון בפיקודו של רפ"ק עידוא קליין, פשטו כוחות משטרה גדולים על בתיהם של עשרות חשודים במספר מוקדים ברחבי הארץ.

פועל באתר בניה, ארכיון, צילום: בלומברג פועל באתר בניה, ארכיון | צילום: בלומברג פועל באתר בניה, ארכיון, צילום: בלומברג

במהלך הפשיטות נתפס ציוד מחשוב, וכסף מזומן. בסך הכל נעצרו 24 חשודים, אך צפויים מעצרים נוספים. הארגון שעסק בזיוף מנה חמישה תושבים מנצרת והסביבה אשר סיפקו בתשלום תעודות מקצוע מזויפות, וזיפו גם חתימות של עורכי דין הנחוצות להשגת רישיון הקבלן.

לדברי המשטרה, מעורבים בפרשה כ-150 איש בניהם אותם קבלנים ואחרים שסייעו להם. בהמשך היום יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בטבריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ענף מושחט
מי שמבין קצת בתחום יודע שכל הליך השגת הסיווג הקבלני בין אם סיווג זוטר של שיפוצים ובין אם סיווג ראשי של תשתיות או בנייה הינו מסובל ומרושל ואיך אומרים הדג מסריח מהראש קומבינות ושחיטותיות של בעלי אינטרסים על ימין ושמאל הרוב המוחלט פשוט קונה את הסיווג כי לבנות סיווג מאפס כמעט בלתי אפשרי ובטח שגם בעלי אינטרסים קונים בעצמם כמה שיותר חברות בעלות סיווג נדרש וככה יוצרים מצב שבו גם כמעט ואין חברות בעלות סיווג נדרש למכירה בשוק ומה שכבר למכירה נמכר במחיר מוגזם וזה רק על קצה על המזלג אם לא הבנתם תנסו להוציא סיווג קבלני הנמוך ביותר שקיים שזה סיווג משנה שיפוצים שיהיה בהצלחה תעדכנו אותי אם הצלחתם .. כנראה שלא ..
טומי  |  31.01.18