אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקו האדום מתקדם: הרכבת הקלה מגיעה לר"ג

עבודות הרכבת הקלה מגיעות לציר ז'בוטינסקי. בעלי העסקים - העירייה ממשיכה לגבות ארנונה ומס שילוט כרגיל, למרות הפגיעה בפעילות העסקית

19.11.2015, 16:11 | הדס גליקו

הערב (ה') יחלו עבודות החפירה והבנייה של תחנת הרכבת התת קרקעית "ביאליק" הממוקמת בציר ז'בוטינסקי ברמת גן על הקו האדום של הרכבת הקלה. מדובר בהמשך העבודות שכבר החלו בסביבות התחנה בחודשים האחרונים.

התחנה התת קרקעית ביאליק ממוקמת על ציר ז'בוטינסקי, לצד הרחובות ד"ר כהן, זוהר, התקווה ושדרות הילד, ובסמוך לרחוב ביאליק ברמת-גן. במסגרת העבודות, בליל חמישי בלבד צפויה להיחסם התנועה לכלי רכב פרטיים בציר ז'בוטינסקי ממזרח למערב - מצומת המבדיל- ז'בוטינסקי ועד לצומת ביאליק - ז'בוטינסקי. באזור זה תתאפשר תנועת תחבורה ציבורית בלבד.

בתנועה ממערב למזרח, באותו מקטע, תתאפשר נסיעה בשני נתיבים- נתיב לכלי רכב פרטי ונתיב לתחבורה ציבורית. החל משעה 00:30 עם סיום שירות התחבורה הציבורית, תיחסם התנועה בציר ז'בוטינסקי בקטע המבדיל – ביאליק בשני הכיוונים.

החל מיום שישי בבוקר בשעה שש, ולאורך כל תקופת העבודותף ציר ז'בוטינסקי לא ייחסם לתנועה, אך יצומצמו הנתיבים במקטע הרצל – ביאליק בשני המסלולים. מדרך ז'בוטינסקי לא תתאפשר פנייה שמאלה לבאים ממערב, לרחוב התקווה. הכניסה לשדרות הילד מכיוון דרך ז'בוטינסקי תיחסם לתקופה של כשנה, ולחלופין תיפתח כניסה  לשדרות הילד מרחוב ד"ר כהן.

כלכליסט שוחח הבוקר עם בעלי העסקים באזור התחנה שבחודשים האחרונים מתמודדים עם גידור המדרכות מול חנויותיהם, ועם ביטול קווי אוטובוס המגיעים לאזור. בעלי העסקים דיווחו על ירידה של עשרות אחוזים בהיקפי הפעילות, והלינו על כך שלמרות הפגיעה בפעילות העסקית ממשיכה העיריה לגבות מהם תשלום מלא על חיובי הארנונה והשילוט.  

עבודות הרכבת הקלה מגיעות לרמת גן, צילום: הילה ספאק עבודות הרכבת הקלה מגיעות לרמת גן | צילום: הילה ספאק עבודות הרכבת הקלה מגיעות לרמת גן, צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות