אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית: היו"ר רפי מאור טס 18 פעם לחו"ל ב-20 חודשי כהונתו צילום: יוגין וייסברג

התעשייה האווירית: היו"ר רפי מאור טס 18 פעם לחו"ל ב-20 חודשי כהונתו

דו"ח הבדיקה החיצונית לבקשת ועדת הביקורת של התע"א, קבע כי חלק מהנסיעות שהיו לצורכי עבודה לוו גם בשהייה נוספת וכי הדבר אינו ראוי; היקף ההוצאה: חצי מיליון שקל

19.11.2015, 19:21 | הדס גליקו

יו"ר התעשייה האווירית, רפי מאור, טס 18 פעמים לחו"ל בעלות של חצי מיליון שקל במשך 20 חודשי כהונתו. מאור מונה ליו"ר הדירקטוריון בנובמבר 2013.

דו"ח הבדיקה החיצונית לבקשת ועדת הביקורת של התע"א קבע כי לא נמצא פגם בהתחשבנות הטכנית ובחיובי האש"ל, אולם מציין כי ריבוי הטיסות אינו נראה תקין.

מתוך 158 הימים בחו"ל, 119 ימים היו אמורים להזדקף כימי עבודה. על פי ממצאי הדו"ח לעתים הנסיעה לחו"ל היתה לצורך פגישות עבודה אבל נוספה לה שהייה שאינה עבודה מבחינת התחשבנות הכספית עבור התע"א.

טקס חניכת קו ייצור כנפיים למטוס F-35 התעשייה האווירית. שלישי מימין: רפי מאור, צילום: תעשייה אווירית טקס חניכת קו ייצור כנפיים למטוס F-35 התעשייה האווירית. שלישי מימין: רפי מאור | צילום: תעשייה אווירית טקס חניכת קו ייצור כנפיים למטוס F-35 התעשייה האווירית. שלישי מימין: רפי מאור, צילום: תעשייה אווירית

הדו"ח לא מצא שהות בחו"ל של היו"ר לצורך חופשה ואז הכרטיסים נרכשו שלא דרך התע"א. עם זאת הדו"ח גורס כי הצמדת נסיעות המוגדרות כעסקיות לפרטיות אינה ראויה אולם הפגם הוא בנראות של הנסיעות ולא בהתחשבנות.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" השנה, דירקטוריון התע"א בחן את היקף הנסיעות של היו"ר לחו"ל בעקבות תלונה שהגיעה לרשות החברות ולפיה מאור מרבה לצאת לחו”ל בנסיבות שאינן תואמות את נוהלי החברות הממשלתיות.

הדו"ח מתח ביקורת על כך שהנימוקים לטיסות אינם מפורטים וכי הפירוטים לטיסה אינם מספקים באופן שלא נקבעה הנחיצות לטיסה כמו הצורך בנוכחות היו"ר בתערוכה. כמו כן לא נערך מעקב אחרי תוצאות הנסיעות. עם זאת מציין הדו"ח

כי אין כמעט ישיבת דירקטוריון שבה לא מתקיים דיווח על כוונות הנסיעה של היו"ר או שמוגשות על ידי היו"ר בקשות לאישור.

יצוין כי בחוזר בשנת 2003 של רשות החברות הממשלתיות בנושא, בסעיף העוסק בנסיעות לחו"ל של חברי הדירקטוריון מטעם החברה, מצוין כי פעולותיה של חברה ממשלתית מתבצעות על פי החוק על ידי מנכ"ל החברה ועובדיה, ולא על ידי חברי הדירקטוריון, ולכן נסיעת דירקטור לחו"ל מטעם החברה צריכה להיות בשל סיבה מיוחדת.

הדו"ח מתייחס גם לצורך של הדירקטוריון לקבל החלטות המגבילות את פעילות חברי הדירקטוריון והיו"ר בפרט, לתחומים בהם הם רשאים לעסוק תוך הגבלת מעורבותו בניהול. על פי המלצות הדוח, היו"ר לא צריך להיות קשור בתהליכי התדיינות עם כפופי מנכ"ל מאחר ונוכחות תכופה של היו"ר תאפיל על הדרגים הבכירים ובהם המנכ"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
רפי מאור הינו הבחירה הטובה ביותר כאשר מדובר במנהל מוכשר ומוביל לרווחת התע"א ועובדיה
כנראה שמאחורי הכתבה עומדים בעלי אינטרס אישי ולא עינייני וברור שלא רק שאינם דואגים לעניין של ה תע"א אלה גם לא מצויים במתרחש בה לאחר עידן המנכל הקודם. בעידן המנכ"ל הקודם הגיע ה תע"א לנקודה הנמוכה ביותר בהישגיה תוך ניהול על ידי מינוי אנשים מקורבים ו Yes Men's אשר החריבו כל פינה ויוזמה ואשר לאחר פרישתו ניסה להפוך ליועץ בתנאים שעדיין לא נשמע כמותם. מאז היווסדות ה תע"א על ידי אל שווימר ועד משה קרת נחשבה ה תע"א כאחד ממקומות העבודה הטובים ביותר בישראל המתבסס על מטוסים וטכנולוגיות מוטסות המובילים בעולם ! לאחר עידן שווימר - קרת הוריד המנכל הקודם את נושא כלי הטייס מסדר העדיפויות שלל סמכויות ממנהלים וקידם את החברה למצב בו אין לה עתיד כחברה תעופתית. בכדי להנציח המצב דאג גם שהמינויים בשוטף ואחריו יהיו ירודים .......רפי קיבל את המצב ובכוחות וביכולות יחודייות מצליח להרים ולהחזיר את ה תע"א להצלחות תוך הובלה אישית וחיפוי על יכולות ירודות של חלק מהאנשים הבכירים ביותר אשר חלק מהם כפפים ךן ישירות. רפי מוביל ומקדם כל מאמץ בכל מקום ובכל תערוכה והתוצאות לא מאחרות לבא - עלה והצלח והמשך לתרום ל תע"א למדינה ולרווחת העובדים ומשפחותיהם.
IAI , LOD  |  24.11.15
10.
קשקושי סרק והבל .
אם הכל צריך להתבצע ע"י המנכ"ל למה צריך דירקטוריון ?? שהמנכ"ל יהיה גם יו"ר דירקטוריון וחסכנו שכר ובלבולי מוח. והדירקטוריון ובעיקר היו"ר חייב לראות מה שנעשה. תערוכה כמו פרנבורו או לה בורז'ה אלה דברים אלמנטריים שחייבים לראות וגם להשתתף ,שלא לדבר על חוזים מסחריים בהקף מיליארדים שהיו"ר חייב להיות מודע וצמוד למהלכים . מספיק עם החפירות . ארץ אוכלת יושביה. אי אפשר ברקץ הזאת לנטוע עץ בלי 1000 קרציות סביב שיאכלו לך את המרה עם הכבד יחד . עורכי דין מובטלים ושכנים נרגנים שלא לדבר על עיתונאים חסרי חיים שיורידו אותך ביגון שאולה . תנו לחיות בארץ הזאת קרציות
אזרח , ישראל  |  20.11.15
לכל התגובות