אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנת מיזוגי הענק בעולם: השווי הכולל של המיזוגים מתחילת השנה - 4 טריליון דולר צילום: shutterstock

שנת מיזוגי הענק בעולם: השווי הכולל של המיזוגים מתחילת השנה - 4 טריליון דולר

בשנה החולפת נרשם מספר שיא של עסקאות מיזוג גדולות בשווי של יותר מ-5 מיליארד דולר. ההיקף הכולל של עסקאות המיזוג הוא השני בגובהו בהיסטוריה

21.11.2015, 11:07 | שירות כלכליסט

השנה החולפת היתה שנת מיזוגי הענק - כך עולה מבדיקה של רויטרס. על פי הבדיקה, מתחילת השנה עמד מספר המיזוגים בשווי של יותר מ-5 מיליארד דולר על 128 - שיא של כל הזמנים במספר העסקאות בהיקף כזה.

מטה גולדמן זאקס בניו יורק. מעורבים בחלק גדול מעסקאות הענק, צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק. מעורבים בחלק גדול מעסקאות הענק | צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק. מעורבים בחלק גדול מעסקאות הענק, צילום: בלומברג

רק השבוע הגישה חברת קנדיין פסיפיק ריילוויי (Canadian Pacific Railway) הצעת רכישה ליריבתה נורת'פולק סאוטרן (Norfolk Southern) בגובה של 28.4 מיליארד דולר. אם תתממש העסקה היא תהיה הגדולה ביותר שביצעה בארה"ב חברה קנדית אי פעם. העסקה מגדילה את נפח המיזוגים והרכישות שבוצעו השנה בין קנדה לארה"ב ל-104.1 מיליארד דולר  – ההיקף השנתי הגדול בכל הזמנים. העסקה השנייה בגודלה השבוע הייתה עסקנ בשווי 13.4 מיליארד דולר שבוצעה בין חברת אייר ליקוויד (Air Liquide) מצרפת לאיירגז (Airgas) האמריקאית.

עסקאות אלו דחפו את ההיקף הכולל של המיזוגים השנה לרף של יותר מ-4 טריליון דולר, זו הפעם השנייה בהיסטוריה. הפעם הראשונה שבה נרשם היקף כזה היתה ב-2007. על פי רויטרס, מספר עסקאות המיזוג בשווי של למעלה מ-5 מיליארד דולר עלה השנה מעל לשיא הקודם של 125 עסקאות בשנה שנרשם לפני 8 שנים.

הבנקים האמריקאיים גולדמן זאקס, מורגן סטנלי וג'יי פי מורגן שימשו השנה כיועצים בעסקאות בשווי של למעלה מ-1 טריליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות