אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכוננות בבריסל הועלתה לרמה הגבוהה ביותר: "חוששים ממתקפה דומה לזו שאירעה בפריז" צילום: רויטרס

הכוננות בבריסל הועלתה לרמה הגבוהה ביותר: "חוששים ממתקפה דומה לזו שאירעה בפריז"

הרשויות בבלגיה סגרו את הרכבת התחתית וקראו לתושבים להימנע מהתקהלויות. משחקי הכדורגל בשתי הליגות הבכירות בבלגיה נדחו על ידי ההתאחדות. ראש ממשלת בלגיה: "החשש העיקר הוא מפני מתקפה של מספר אנשים החמושים בנשק ובפצצות"

21.11.2015, 14:01 | שירות כלכליסט

בלגיה העלתה את רמת הכוננות נגד טרור בבריסל לרמתה הגבוהה ביותר - רמה 4 - כולל סגירת הרכבת התחתית עד ליום ראשון. הרשויות אף קראו לתושבים להימנע מהתקהלויות כולל בקניונים ובמופעים, והמליצו לבטל אירועים גדולים.

ראש הממשלה צ'רלס מישל אמר כי ההחלטה התקבלה על בסיס מידע להתקפת טרור "בדומה להתקפות שאירעו בפריז". לדבריו, החשש העיקרי הוא ש"מספר אנשים חמושים בנשק ובפצצות יבצעו התקפה...ייתכן גם שבמספר מקומות". עוד נחשף כי ארסנל של חומרי נפץ וכימיקלים נמצא בשכונת מולנבק בבירה. בשל המצב, ברחבי רחובות בריסל מפטרלים שוטרים וחיילים רבים. כל תחנות המטרו נסגרו, וכך גם כל מרכזי קניות. מופע של הזמר ג'וני הולידיי בוטל.

שכונת מולנבק בבריסל, שממנה יצא אחד המחבלים למתקפת הטרור בפריז, צילום: איי אף פי שכונת מולנבק בבריסל, שממנה יצא אחד המחבלים למתקפת הטרור בפריז | צילום: איי אף פי שכונת מולנבק בבריסל, שממנה יצא אחד המחבלים למתקפת הטרור בפריז, צילום: איי אף פי

בבריסל התגוררו כמה מהחשודים בביצוע ובתכנון הפיגועים בפריז ביום שישי שעבר, שגרמו למותם של 130 אנשים, ביניהם סאלח אבו סאלם, שלפי החשד נמלט לאחר הפיגועים בחזרה לבלגיה, וכעת מתקיים מצוד אחריו. בנוסף נעצר אתמול חשוד שלישי בביצוע המתקפות בפריז. מישל הוסיף כי הממשלה תבחן מחדש את מצב בטיחון בבריסל ביום ראשון אחרי הצהריים. לגבי שאר המדינה, רמת ההתראה נותרה נמוכה יותר.

שר הפנים ז'אן ג'מבון אמר בכניסה לישיבה מיוחדת של קבינט הביטחון כי המצב במדינה "רציני אך תחת שליטה".

הפעם האחרונה שבה הועלתה הכוננות בבריסל לרמה הגבוהה ביותר הייתה במאי 2014 לאחר שטרוריסט ירה למוות בארבעה אנשים במוזיאון היהודי בבריסל. באותו הזמן, הועברו בתי הספר היהודיים, בתי הכנסת ומוסדות דתיים אחרים לרמת כוננות 4.

משחקי הכדורגל בשתי הליגות הבכירות נדחו

על רקע העלאת הכוננות, בוטלו הבוקר משחקי הכדורגל בשתי הליגות הבכירות בבלגיה, שאמורים היו להיערך היום. משחק אחד במסגרת המחזור, כבר שוחק אתמול: 0:5 קליל של גנט על ווסטרלו. כזכור, בשבוע שעבר בוטלו שני משחקים ידידות בינלאומיים בשל החשש מגל הטרור, אחד מהם בין ספרד לבלגיה, והשני - בין גרמניה והולנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בלגיה נרדמה בשמידה
בריסל נראית כמו עיר מזהת ממוצעת מבחינת מספר המוסלמים דברי פרשן סעודי מלפני כשלוש שנים ברחובות העיר רואים נשים ערביות עם כיסוי ראש ,גברים מזוקנים ,מופתים אימאמים ,מסגדים עם ,מינארתים, דוכנים של רוכלים ושאר ירקות ,אין במראים /מראות אלה דבר חדש ,מה שכן חדש הוא ההזנחה הממושכת של ראש ממשלת בלגיה שנרדמה בשמירה ,ואילמלא הפיגוע בפריז ,ספק אם מנהיגי המדינה היו מקיצים מתרדמתם , אירופה הנאורה ובראש וראשונה נציבת אירופה ,ליידי,פדריקה מוגרינה שותפה להזנחה ,אפרופו היא הצטיינה בגינוי ההתנחלויות וסימון מוצריהם , מילת סיכום : אם הארופאים לא יגרשו את המוסלמים מארצותיהם המוסלמים יגרשו אותם ,אין פתרון אחר , אירופה ראי הוזהרת
חזק הנביאהשרון  |  21.11.15