אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלבו הענק בגרמניה התנצל והחזיר למדפים את מוצרי ההתנחלויות שהסיר צילום: dfoto-berlin

הכלבו הענק בגרמניה התנצל והחזיר למדפים את מוצרי ההתנחלויות שהסיר

יממה לאחר הפרסום בדבר הורדת מוצרים מתוצרת ההתנחלויות ממדפי כלבו קה-דה-ווה בברלין, השני בגודלו באירופה, הודיעה הנהלת המקום שהיא מחזירה את המוצרים: "פעלנו באופן נחפז ולא רגיש"

22.11.2015, 16:23 | איתמר אייכנר, ynet
הכלבו הגרמני "קה-דה-ווה" (KaDeWe) בברלין - השני בגודלו באירופה - חזר בו מהחלטתו להחרים את מוצרי ההתנחלויות ומסר כי המוצרים המסומנים יוחזרו למדפים.

 

אתמול דווח ב"דר שפיגל" שהכלבו היוקרתי שאין כמעט ישראלי שהיה בברלין ולא ביקר בו, החליט להסיר מהמדפים מוצרים מההתנחלויות עד להבהרת נושא סימון המוצרים לפי הנחיית האיחוד האירופי. חנות הכלבו נוסדה בשנת 1905 על ידי הסוחר היהודי אדולף יאנדורף והיא השנייה בגודלה באירופה אחרי הרודס הבריטית.

KaDeWe, צילום: בלומברג KaDeWe | צילום: בלומברג KaDeWe, צילום: בלומברג

מהחנות נמסר כי "שמונת היינות הישראליים יוחזרו מיד למבחר החנות. המקרה נבע מהמלצות של האיחוד האירופי, שגרמו לחנות לפעול באופן נחפז ולא רגיש. אנו מצרים על אופן התנהלות שגויה זו מצד קבוצת קה-דה-ווה שהביאה לחוסר ההבנה שנוצר ומתנצלים על כך. קה-דה-ווה מציג מבחר בינלאומי של מוצרים, בו אנו גאים מאוד. חלק ממבחר זה הוא כמובן מגוון רב של יותר מ-200 מוצרים מישראל. הקה-דה-ווה הוא סמל לקוסמופולטיות ובינלאומיות. אנו דוחים אפליה וחוסר סובלנות מכל סוג שהוא".

הקה-דה-ווה (קיצור של Kaufhaus des Westens - "חנות הכלבו של המערב") היא השנייה הגדולה ביותר באירופה אחרי הרודס הבריטית. שטחי המכירה של החנות עולים על 60 אלף מ"ר, ונמכרים בה 380 אלף מוצרים. בחנות מבקרים מידי יום בין 40 ל-50 אלף לקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות