אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תראפיקס ביו שואפת גבוה: מינתה ליועץ את "אבי הקנאביס הרפואי" צילום: אפי שריר

תראפיקס ביו שואפת גבוה: מינתה ליועץ את "אבי הקנאביס הרפואי"

פרופסור רפאל (רפי) משולם הוא חתן פרס ישראל לחקר הכימיה, ונחשב למגלה החומר הפעיל בצמח הקנאביס ה-THC

22.11.2015, 17:36 | דרור רייך

חברת תראפיקס ביוסיינסס, זכתה לדחיפה חזקה היום (א') בעסקיה לאחר שהודיעה על מינויו של מי שנחשב ל"אבי הקנאביס הרפואי", פרופסור רפאל (רפי) משולם כחבר בוועדה המדעית המייעצת של החברה, שעוסקת בפיתוח תרופות המבוססות על מולקולות קנאבינואידיות.

משולם, מהאוניברסיטה העברית בירושלים הוא חתן פרס ישראל לחקר הכימיה, ונחשב למגלה החומר הפעיל בצמח הקנאביס, ה־THC, ולמומחה בעל שם עולמי שהחל את עבודתו בתחום עוד בשנות ה־60 והיה הראשון לסנתז את ה־THC. מניית החברה הגיבה בעלייה של 1.3% בתום יום המסחר.

מריחואנה , צילום: Darmon Richter מריחואנה | צילום: Darmon Richter מריחואנה , צילום: Darmon Richter

בונוס לבונוס ביוגרופ

עוד היום, חברת הבת של בונוס ביוגרופ, זכתה לכבוד רב שנבחרה לאחת מ־100 חברות הטכנולוגיה החדשניות והמבטיחות בעולם ב־2015 על ידי צוות העורכים של Red Herring. במשך השנים, בחרו מומחי Red Herring בחברות טכנולוגיה מבטיחות, כגון:Google, Yahoo!, Facebook, Twitter, Skype, YouTube, eBay, Mobileye, Waze ואחרות.

באפריל 2014, החל הניסוי הקליני הראשון של בונוס ביוגרופ, אשר טרם הסתיים, להשלמת חסר בעצם הלסת העליונה או התחתונה בבני אדם, באמצעות שתל חי של עצם אנושית עצמית, מתוצרת החברה. בונוס תקיים בחודש הבא פגישה עם ה־ FDA, לקראת הגשת בקשה לעריכת ניסוי קליני בארה"ב, להשלמת חסר בעצם מעצמות הגולגולת בבני אדם, בשיטה זהה. מניית בונוס זינקה ב־4.75% בתום המסחר בת"א.

כיתוב התרסקה ב-65%

בסוף השבוע גם חברת הביומד כיטוב ביצעה רישום כפול בנאסד"ק באמצעות ADS וגייסה כ־13 מיליון דולר — כאשר כל ADS של החברה מייצג 20 מניות רגילות, במחיר של 4.13 דולר. מדובר מסכום הנמוך משמעותית ב־65% ממיר המנייה ביום ההנפקה. כיטוב הצליחה להפתיעה את המשקיעים בארץ, זאת על רקע הצהרותיה של החברה שלא לגייס עוד כספים עד לתוצאות הניסוי. כמו כן, כיטוב רצתה לגייס רק 10 מיליון דולר אולם עקב הביקוש הגדילה את הגיוס ב־3 מיליון דולר. מניית החברה איבדה 65% בהתאם למחיר ההנפקה.

לבסוף,חברת ביו ויו העוסקת במחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של מערכות ממוחשבות לזיהוי תאים חריגים במגוון תחומים ובפיתוח בדיקות חדשות לגילוי סרטן, מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2015. הכנסות החברה הסתכמו ב־6 מיליון שקל, המהווים וירידה של 17.5% לעומת ההכנסות בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מהירידה בהכנסות בארה"ב. ההפסד הנקי הסתכם ב־200 אלף שקלים לעומת רווח של 200 אלף שקלים ברבעון המקביל. עקב הדוחות נחלשה מניית החברה ב־7.3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות