אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנכד של באפט משקיע בצרצרים ולא מנדנד לסבא צילום: לינקדין

הנכד של באפט משקיע בצרצרים ולא מנדנד לסבא

הווארד וורן באפט מקים חברת השקעות שתתמקד בנושאים סביבתיים, כמו אנרגיה נקייה וחקלאות בת-קיימא, וטוען שלא ביקש כסף מסבו המיליארדר

23.11.2015, 20:18 | שירות כלכליסט

נכדו של וורן באפט, הווארד וורן באפט, ממשיך את המסורת המשפחתית ומקים חברת השקעות. עם זאת, החברה של באפט ג'וניור תתמקד בנושאים סביבתיים כמו אנרגיה נקייה, חקלאות בת־קיימא וחיסכון במים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, i(x) Investments שאותה הקים עם שותפו טרבור נלסון, היא בעלת מבנה דומה לזה של ברקשייר הת'אוויי, חברת ההשקעות שהפכה את סבו לאחד מעשירי עולם.

ניהל חווה בנברסקה

בהתאם לכך, יהיו לה אחזקות בחלק מהחברות ובעלות מלאה בחברות אחרות, אשר להן תאפשר לפעול באופן עצמאי. אך בעוד באפט הסב מעדיף חברות יציבות ומבוססות כמו קוקה־קולה והיינץ, בכוונת באפט הצעיר להתמקד בחברות בתחילת דרכן. "שאיפתי היא לשפר את החברה האנושית באמצעות ההשקעות הללו", אמר ל"ניו יורק טיימס".

מדובר בשינוי כיוון עבור באפט, המכהן כמרצה ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. קודם לכן הוא ניהל חווה בנברסקה, שימש כיועץ לנשיא ארה"ב ברק אובמה ועבד עם משרד ההגנה על תוכניות לפיתוח כלכלי באפגניסטן.

שלושת הדורות במשפחת באפט, צילום: בלומברג שלושת הדורות במשפחת באפט | צילום: בלומברג שלושת הדורות במשפחת באפט, צילום: בלומברג

לפי נילסן, חברים ושותפים אסטרטגיים ישקיעו השנה כ־5 מיליון דולר, אך בשנה הבאה הם יתחילו לקבל השקעות בהיקף של 200 מיליון דולר. נילסן כבר יצא למעין רוד שואו לקידום הרעיון ומציג את החברה בפני קרנות הון סיכון גדולות כמו קליינר פרקינס וחברות טכנולוגיה כמו גוגל. המייסדים הציבו רף גבוה גם בכל הקשור לאופן השימוש בכסף שיגייסו. התוכנית היא להתחיל בקטן, אך התקווה היא לבצע בהמשך השקעות בשווי 100 מיליון דולר בשנה, זאת בשאיפה לצאת להנפקה ב־2020.

הנכד הביולוגי היחיד

על אף הקשר המשפחתי, באפט טוען כי לא ביקש כסף או עצות מאביו הווארד באפט, שמנהל את העמותה המשפחתית, או מסבו, שהונו נאמד ב־67 מיליארד דולר. "אני מאוד נזהר בשאלותיי אליהם ונזהר אף יותר לגבי האופן שאני מציג זאת בציבור", הסביר, בהוסיפו כי אמר מראש לנילסן: "אל תחשוב שנתקשר לוורן בכל פעם שתצוץ שאלה".

בשלב זה החברה עדיין לא ביצעה ולו השקעה אחת, אך נילסן מדגיש כי היא קרובה לרכישת שתי האחזקות הראשונות שלה. מי שנמצאות על הכוונת הן, בין השאר, חברה שעוסקת בהפריה וגידול של צרצרים המשמשים כמזון לעופות ולדגים, וכן חברת סקייווטר המייצרת מכשירים שהופכים לחות טבעית למי שתייה.

הווארד הוא נכדו הביולוגי היחיד של המיליארדר. לבנו הצעיר של באפט, פיטר, תאומות מאומצות, אריקה וניקול (38). ניקול עלתה לכותרות ב־2008 כשהופיעה בסרט התעודה "ה־1%" על הפערים בין עשירים לעניים בארה"ב. לפי דיווחים, באפט הסב לא היה מרוצה מהחשיפה ובראיון ל"מארי קלייר" סיפרה ניקול כי התנכר לה. "לא אימצתי אותך כנכדה מבחינה רגשית או חוקית", כתב לה בהודיעו על ניתוק הקשרים.

הווארד וורן באפט (32)

נולד: באומהה, נברסקה

מצב משפחתי: נשוי ואב טרי

השכלה: תואר שני בממשל ציבורי מאוניברסיטת קולומביה

עוד משהו: עבד כיועץ מדיניות בקמפיין הבחירות של אובמה ב־2008 והציע נישואים לאשתו לילי תומס בגן הוורדים של הבית הלבן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות