אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי לכלכליסט

הווילה של ברמלי בקיסריה למכירה, פרקליטו של נתניהו מתעניין

עו"ד דוד שמרון הציע בשבוע שעבר לרכוש וילה מפוארת בקיסריה בכ־10 מיליון שקל עבור לקוח אלמוני. הנכס משועבד לקבוצת רוביקון של אמיר ברמלי שקרסה, ונמצא כ־250 מטר מביתה הפרטי של משפחת נתניהו ביישוב; ממפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר נמסר: "כל הצעה לרכישת נכסי החברה תובא קודם כל לאישור ביהמ"ש. לא יימכרו נכסים בזול"

23.11.2015, 06:56 | תומר גנון

הליך מכירת הנכסים של קבוצת רוביקון וקרן קלע שבשליטת אמיר ברמלי, שקרסו והותירו חובות של 296 מיליון שקל למשקיעים, מעורר עניין מכיוון לא צפוי.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד דוד שמרון, בא כוחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציע לרכוש בשם לקוח שלו זכויות על קרקע ובית בשלבי בנייה בקיסריה המשועבדים לרוביקון בכ־10 מיליון שקל. הבית מרוחק כ־250 מטר מביתם הפרטי של בני הזוג נתניהו. לא ידוע מיהו הלקוח שבשמו הגיש שמרון את ההצעה.

בנימין נתניהו, צילום: רויטרס בנימין נתניהו | צילום: רויטרס בנימין נתניהו, צילום: רויטרס

הנכס שהציע שמרון לרכוש בשם לקוחו האלמוני הוא וילה בסגנון מרוקאי ברחוב השונית 1–3 בקיסריה.

ביתם הפרטי של בני הזוג נתניהו נמצא ברחוב ההדר, שנמצא בהמשכו של רחוב השונית.

מאחורי הנכס בקיסריה שנרכש על ידי ברמלי בכספי המשקיעים עומד סיפור תמוה. הקרקע המורכבת מכמה מגרשים שעליהם נבנה בית המגורים המפואר, שייכת במקור לאדם בשם יחזקאל בן זאב המתגורר כיום בארה"ב. על הנכס רבצו שעבודים לטובת בנק לאומי ועיקולים שונים. חוות דעת של שמאי בשם ירון ספקטור מ־2014 מעריכה כי שווי הנכס בגמר הבנייה יעמוד על כ־41 מיליון שקל. כרגע על הקרקע יש רק שלד כך שהשווי הזה אינו ריאלי.

בן זאב לא עמד בתשלומים ובנק לאומי מינה כונס נכסים לנכס בקיסריה וניסה למכור אותו במשך כשלוש שנים. אחת ההצעות שהתקבלה עבורו עמדה על כ־15 מיליון שקל.

אלא שבן זאב מצא לבסוף מישהו שיחלץ אותו מהצרה. באפריל 2015 העמידה לו רוביקון הלוואה בסכום של 16 מיליון שקל מכספי המשקיעים בקלע, שיועדה ברובה להסרת השעבודים והעיקולים על הנכס. להבטחת ההלוואה, בן זאב שעבד את הנכס לרוביקון.

אחד הדברים שבודק המפרק הזמני של רוביקון וקלע עו"ד ארז חבר בנוגע לעסקה הזאת הוא מדוע בנו של בן זאב, עודד, קיבל במקביל לביצועה כ־15 אלף שקל מדי חודש מרוביקון.

מקורבים לבן זאב מסרו בסוף השבוע כי היתה התחשבנות כספית בינו לבין ברמלי בגין עסקאות שונות שהביא לחברה. האם אחת העסקאות שהוא הביא לברמלי היתה הסרת השעבודים על הווילה של אביו בכספי המשקיעים בקלע? המפרק הזמני בודק.

מי שייצג במהלך השנים את יחזקאל בן זאב בהליכים מול בנק לאומי היה עו"ד גלעד נרקיס.

אלא שאחרי שרוביקון וקלע קרסו, ועו"ד חבר פרסם מודעות בעיתונות למכירת הנכס, מי שפנה בהצעה לרכישת הנכס בשמם היה דווקא עו"ד שמרון.

לדברי מקורבים לבן זאב, שמרון מטפל מאחורי הקלעים בעניינה של המשפחה, שאין לה מקורות כספיים עצמאיים כרגע, כבר כמה חודשים. לדבריהם, ההצעה של שמרון היא של צד שלישי. ומיהו הצד השלישי? לא ברור.

עו"ד דוד שמרון מסר בתגובה לדברים כי הוא אינו מתייחס לעניינים של לקוחותיו. עו"ד גלעד נרקיס ביקש לא להתייחס לדברים.

ממפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר, נמסר כי "כל הצעה לרכישת נכסי החברה תובא קודם כל לאישור בית המשפט ולא תידון על גבי העיתון. לא יימכרו נכסים בזול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
הלך העורב אצל הזרזיר
נא לבדוק מי העיד לטובת שרה נתניהו במקרה העוזרת ליליאן? כמה מפתיע - השכן הטוב עודד בן זאב. הון שלטון כבר אמרנו? אולי שמור לי ואשמור לך... מי שמכיר את ההיסטוריה של עודד בן זאב, שמסתתר מאחורי אביו הגר בחו"ל, שיחפש קצת, וימצא חומרים לא מפתיעים.
קיסריה אהובתי , קיסריה  |  24.11.15
לכל התגובות