אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מקימים צבא: בני גנץ ועמוס ידלין נכנסים לדירקטוריונים של אמות ואלוני חץ

התגמול של השניים יעמוד על 111 אלף שקל לשנה בנוסף ל-3,500 שקל לכל ישיבת דירקטוריון. אמות היא זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלוני חץ שבשליטת נתן חץ ומשפחת ורטהיים; חץ על גנץ: "יש לו ניסיון לא קטן בנדל"ן"

23.11.2015, 11:12 | אורן פרוינד

איש העסקים נתן חץ ומשפחת ורטהיים, בעלי השליטה של חברות הנדל"ן אלוני חץ ואמות, מצרפים לשורותיהם שני אנשי צבא בכירים. הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ יצטרף לדירקטוריון חברת אמות השקעות וראש אמ"ן לשעבר עמוס ידלין יצטרף לדירקטוריון אלוני חץ, חברת האם של אמות השקעות. החברות הודיעה על הצטרפותם עם פרסום הדו"חות הכספיים שלהן הבוקר למשקיעים בתל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

עבור גנץ מדובר בתפקיד שני במגזר העסקי לאחר שעזב את צה"ל בפברואר השנה. בספטמבר הוא מונה ליו"ר חברת הסטארט-אפ Fifth Dimension. שבראשה עומד גיא כספי. המימד החמישי גייסה לפי הערכות, עשרות מיליוני דולרים בהובלת קרן Columbus Nova מארה"ב.

עבור ידלין, שהיה מועמד מפלגת "המחנה הציוני" לתפקיד שר הביטחון במערכת הבחירות האחרונה, מדובר בתפקיד משמעותי ראשון במגזר העסקי. האלוף (מיל.) ידלין מכהן כיום כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, תפקיד אותו הוא ממלא מנובמבר 2011.

התגמול של גנץ באמות יעמוד על שכר שנתי של 111 אלף שקל ותשלום נוסף של 3,350 שקל לכל ישיבת דירקטוריון. באלוני חץ התגמול השנתי גם הוא עומד על 111 אלף שקל כאשר לכל ישיבה מתוגמל הדירקטור בתשלום נוסף של 3,342 שקל.

"יש לו ניסיון לא קטן בנדל"ן"

"יש לו ראייה רחבה של העולם הגיאופוליטי", הסביר חץ מדוע בחבר למנות את ידלין לדירקטוריון. "הוא למד באוניברסיטת הרווארד ומכיר היטב את בוסטון וגם שירת בוושינגטון שנה וחצי וחשבנו שהוא בן אדם שיכל לתרום לראיה הגיאופוליטית שלנו".

לגבי גנץ אמר חץ "הוא איש עם ראייה רחבה. צריך לזכור שדירקטור לא מנהל חברה אלא בודק את החברה בעין שלו. יש לו גם ניסיון. הצבא זה אחד מגופי הנדל"ן הגדולים ביותר בישראל. עיר הבה"דים ופינוי הקריה זה לא דבר של מה בכך. התחלנו לדבר וראיתי שיש לו ניסיון לא קטן בנדל"ן". 

 

אמות היא זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלוני חץ בישראל. היא פועלת בשוק הישראלי כ- 50 שנה והינה אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בשוק הישראלי. אמות מחזיקה 96 נכסים מניבים בישראל בשטח כולל של 1.1 מיליון מ"ר (מתוכם כ- 400,000 מ"ר חניות) ומספר חטיבות קרקע המיועדות לפיתוח מתוכן ארבעה פרויקטים בשלבי בנייה. עיקר נכסיה הינם באזור מרכז הארץ ובהם שעורי תפוסה של כ- 96%. בין הנכסים הבולטים: מגדל אמות (בית IBM לשעבר), בית אמות משפט, בית אמות ביטוח, קניון ערים בכפר סבא, קניון קרית אונו, בית פלאפון ופורטפוליו של כ- 37 סופרמרקטים ברחבי הארץ. 

בני גנץ, צילום: יובל חן בני גנץ | צילום: יובל חן בני גנץ, צילום: יובל חן

אלוני חץ הינה חברת אחזקות המתמחה ומתמקדת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל. הקבוצה פועלת בחמישה שווקים עיקריים: ישראל, ארה"ב, שוויץ, קנדה ובריטניה. אחזקותיה העיקריות של החברה הינן: בישראל מחזיקה הקבוצה ב- 59% אמות השקעות בע"מ, ובכ-72% באנרג'יקס אנרגיות מתחדשות, העוסקת בהקמת מערכות להפקת חשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות. בארה"ב מחזיקה הקבוצה ב- 44% מ- Carr , חברה פרטית העוסקת בנדל"ן מניב לצרכי השכרה, לרבות ניהול ואחזקה של בנייני משרדים שבבעלותה באזור מטרופולין וושינגטון .DC בשוויץ מחזיקה הקבוצה ב-12.2% ב-Swiss Property Ltd PSP, אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות ביותר בשוויץ.

הקבוצה הינה בעלת המניות הגדולה ביותר ב-PSP. בקנדה מחזיקה הקבוצה ב-6.2 % ב- First Capital Reality Inc. בבריטניה פועלת הקבוצה באמצעות אחזקה בקרנות השקעה בנדל"ן Brockton Capital (25% בקרן הראשונה, 5% בקרן השנייה ו-10% בקרן השלישית) ובחברות הניהול שלהן.

דוחות אמות

אמות השקעות דיווחה היום (ד') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי. ה-NOI ברבעון השלישי לשנת 2015 עלה בכ- 3.6% והסתכם בכ- 127 מיליון שקל, בין היתר בזכות כניסה של שני נכסים חדשים: בניין משרדים בנתניה וקומפלקס משרדים באזור אשקלון שנרכשו בפברואר השנה בעלות כוללת של 118 מיליון שקל.

אם מנטרלים את הנכסים החדשים ה- NOI מנכסים קיימים (Same property NOI) ברבעון השלישי לשנת 2015 הסתכם בכ- 124 מיליון שקל, המהווה גידול של כ- 0.9%. יחד עם זאת, ברבעון המקביל נכללה הכנסה חד פעמית של כ- 2.5 מיליון שקל בעקבות הפרשים חשבונאיים. בניטרול ההכנסה הזו, הצמיחה של אמות ברבעון מסתכמת בכ- 3%. ה- FFO ברבעון השלישי לשנת 2015 עלה בכ- 10.1% לעומת הרבעון המקביל והסתכם בכ- 81 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

הרווח הנקי ברבעון השלישי לשנת 2015 הסתכם בכ- 42 מיליון שקל, ירידה של 15% לעומת הרבעון המקביל. הקיטון נובע בשערוך נדל"ן שלילי בהיקף של כ- 16 מיליון שקל שבוצע ברבעון הנוכחי ולעומת הרבעון מקביל בו לא בוצעו שערוכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות