אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפלה עסקת המיזוג בין פלייטק של טדי שגיא ופלוס 500 צילום: עמית שעל

נפלה עסקת המיזוג בין פלייטק של טדי שגיא ופלוס 500

פלייטק לא קיבלה את אישורי הרשויות עד המועד הקבוע בהסכם המיזוג, ושתי החברות הגיעו להסכמה על ביטולו. פלוס 500 מסרה בעקבות הביטול: "נמשיך לפעול כחברה עצמאית חזקה"

23.11.2015, 09:53 | שירות כלכליסט

ברגע האחרון - בוטלה עסקת המיזוג בין פלייטק של טדי שגיא לבין חברת המסחר המקוון פלוס 500 - עסקה שנעשתה על פי שווי של 460 מיליון ליש"ט לפלוס 500. הסכם המיזוג בוטל בהסכמה, לאחר שפלייטק הבינה כי לא תקבל את אישור הרשויות עד סוף השנה, בשעה שאישור זה היה אחד התנאים המתלים של ההסכם.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת פלוס 500 מסרה כי "מועצת המנהלים" מתכוונת "להמשיך לפעול בעתיד כחברה עצמאית", וכי פעילות המסחר בפלטפורמה שלה נותרת חזקה. עוד מסרה החברה כי לחברה תזרים מזומנים חזק,  והכריזה על דיבידנד של 0.2121 דולר למניה למחצית השנה.

בחודש יולי האחרון אישרו בעלי המניות בפלוס 500 את המיזוג עם פלייטק, בעסקה ששיקפה למעשה את השתלטותו של שגיא על פלוס 500. העסקה היתה צעד נוסף של שגיא לעסקי הפורקס: לקראת סוף חודש יוני רכש שגיא את AVAtrade ב-105 מיליון דולר, ולפני כן, בחודש אפריל, רכש את TradeFX ב-224 מיליון דולר. 

פלוס 500 מתאוששת בחודשים האחרונים מהמשבר שפקד אותה במחצית השנייה של השנה - שכלל נפילה חזקה בשווי השוק - לנוכח בעיות רגולטוריות בבריטניה. בדיקה שערכה החברה הובילה למסקנה כי המסמכים שסופקו על ידי לקוחותיה במדינה לא עמדו בדרישות הרגולטור הבריטי, כאשר כמחצית מלקוחותיה בבריטניה הושעו ממסחר לתקופה של כמה חודשים עד, שסופקו מסמכים חדשים. הפרשה גרמה גם להאטה משמעותית בקצב הקליטה של לקוחות חדשים.

פלוס 500 נסחרת היום בשווי של 412 מיליון ליש"ט, עם ירידה של 5.5% בשלושת החודשים האחרונים ונפילה של 40% מתחילת 2015.

טדי שגיא , צילום: ניק קלארק טדי שגיא | צילום: ניק קלארק טדי שגיא , צילום: ניק קלארק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות