אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוליקום סוגרת את מרכז הפיתוח, תפטר 200 עובדים

פוליקום סוגרת את מרכז הפיתוח, תפטר 200 עובדים

יצרנית מערכות שיחות הוועידה תסגור את מרכז הפיתוח בפתח תקווה ותעביר את הפעילות לחו"ל. הסגירה מסיימת 15 שנות פעילות של החברה בישראל

23.11.2015, 15:17 | אסף גלעד

יצרנית מערכות שיחות הועידה פוליקום סוגרת את מרכז הפיתוח שלה בישראל, כך הודיעה החברה היום (ב') לעובדים ולתקשורת. דובר החברה הסביר כי המהלך מהווה המשך לקיצוצים ולתהליך ארגון מחדש, במסגרתו תסגור את מרכז הפיתוח שלה בפתח תקווה שמעסיק כ-200 עובדים, או 6% מכלל כח האדם של החברה בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, המהלך ייעשה באופן הדרגתי החל מתחילת 2016 ועד הרבעון השלישי שלה, על פני ששה או שבעה חודשים, ולאחר מכן ייסגר המרכז סופית. פוליקום תעביר כמה מפעילויות המרכז לאתרים אחרים בהם היא מנהלת פעילות בעולם: הודו, סין וארה"ב ותשמר 13 אנשי תפעול שיהיו אחראים על שירות ללקוחות החברה במזרח התיכון ובאירופה.

מערכות הועידה של פוליקום מיושנות בעידן הענן מערכות הועידה של פוליקום מיושנות בעידן הענן מערכות הועידה של פוליקום מיושנות בעידן הענן

ההודעה מפוליקום נמסרה לכלי התקשורת לאחר שמוקדם יותר היום נקראו העובדים לשיחה שנמשכה כחמישים דקות, בנוכחות סמנכ"ל ההנדסה וסמנכ"ל התפעול הגלובלי של החברה שהגיעו לארץ במיוחד לצורך הפעלת התכנית.

בהחלטה זו מסתיימת נוכחות בת חמש-עשרה שנה של פוליקום בישראל. פוליקום הקימה את פעילותה עם רכישת חברת אקורד הישראלית מעט לאחר התפוצצות בועת הטכנולוגיה ביוני 2000. אקורד עסקה בפיתוח תקשורת וידיאו וקול לרשתות תקשורת IP, ושוויה בעת הרכישה עמד על 340 מיליון דולר בעסקת מניות.

אלא שמספר חודשים לאחר מכן החלה מניית פוליקום לצנוח, ומאז- ועד היום - טרם התאוששה. בעת רכישת אקורד הייתה שווה פוליקום כ-3.5 מיליארד דולר. כיום נסחרת פוליקום בנאסד"ק בשווי של 1.75 מיליארד דולר. זהו גל הפיטורים השני של פוליקום בתוך כשנתיים. בינואר 2014 הכריזה על קיצוץ של 6% מכלל כח העבודה שלה שכלל אז 3,800 איש, גל פיטורים שלא פגע באורך משמעותי בישראל. כעת, מרכזת פוליקום את כל הקיצוץ שלה במרכז בפתח תקווה.

פוליקום הוקמה וצמחה בזכות מערכות משולבות חומרה ותוכנה לניהול שיחות ועידה בארגונים. בעידן של שירותי ענן ומכשירים ניידים, החברה - יחד עם המתחרה סיסקו - מצאה את עצמה עם פתרון מיושן יחסית שדרש הסתגלות למציאות החדשה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות