אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההפסדים משוק ההון הביאו את מנורה לרשום הפסד ברבעון השלישי צילום: דורון גלעד

ההפסדים משוק ההון הביאו את מנורה לרשום הפסד ברבעון השלישי

ההפסד הכולל של מנורה מבטחים החזקות בניהולו של ארי קלמן עמד ברבעון השלישי של 2015 על 24 מיליון שקל – לעומת רווח כולל של 57 מיליון שקל ברבעון המקביל

23.11.2015, 15:17 | רעות שפיגלמן

ההפסד הכולל של מנורה מבטחים החזקות בניהולו של ארי קלמן עמד ברבעון השלישי של 2015 על 24 מיליון שקל – לעומת רווח כולל של 57 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בסיכום תשעת החודשים הראשונים השנה עמד הרווח הכולל על 123 מיליון שקל , ירידה של יותר מ-50% בהשוואה לתשעת החודשים הראשונים ב-2014. מנורה היא חברת הביטוח הראשונה שפרסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי השנה.

קראו עוד בכלכליסט

בתקופת הדוח חלה ירידה משמעותית בהכנסות מהשקעות, והושגה תשואה ריאלית נמוכה באופן משמעותי ביחס לתקופה המקבילה. ירידות שערים בשוק ההון הקטינו את ההכנסות מהשקעות בהיקף של כ-120 מיליון שקל, וירידת התשואה הריאלית הקטינה את ההכנסות מדמי ניהול משתנים בפוליסות תלויות תשואה. ההכנסות מדמי ניהול היו שליליות כך שמנורה מבטחים זיכתה את בעלי הפוליסות בסכום של 42 מיליון שקל, זאת לעומת הכנסות מדמי ניהול משתנים שעמדו על 40 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2014. מה שקיזז חלק מההשפעות השליליות זו בין היתר הירידה בריבית חסרת הסיכון.

תחום ביטוחי החיים הוא התחום שספג את ההפסדים הרבים ביותר. ההפסד הכולל ברבעון השלישי של השנה מביטוחי חיים וחסכון ארוך טווח עמד על 13 מיליון שקל לעומת רווח של 40 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בתחום הביטוח הכללי הרווח הסתכם בכ-38 מיליון שקל לעומת 39 מיליון שקל בתקופה המקבילה, ובביטוחי הבריאות הרווח עמד על 9 מיליון שקל ברבעון שחלף, לעומת רווח של 11 מיליון שקל ברבען המקביל.

כהכנה ליישום כללי סולבנסי 2 שיידרשו מחברות הביטוח לשנות את כללי חישוב ההון שלהן, ביצעה מנורה תרגיל הבודק את עמידתה בהון הנדרש. בהתאם לתרגיל יש למנורה עודפי הון ניכרים בהיקף של מאות מיליוני שקלים. במצב כיום ללא התחשבות בכללים החדשים יש למנורה גם כן עודף של כמה מאות מיליוני שקלים –עודף שעומד על 495 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות