אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר מתחילה לפזול לתחום הבריאות צילום: yahoo

אובר מתחילה לפזול לתחום הבריאות

חברת המוניות סיפקה בסוף השבוע שעבר חיסוני שפעת בעשרות ערים בארה"ב, במקביל למינוי יועץ לנושאי שירותים רפואיים ולשיתוף פעולה עם אפליקציית בריאות במדינות אסיה

23.11.2015, 17:56 | נמרוד צוק

אחרי שהפכה לאפליקציית מוניות בשווי 70 מיליארד דולר, אובר מתחילה להיכנס גם לתחום בריאות הציבור. בסוף השבוע שעבר סיפקה החברה חיסונים נגד שפעת ב-36 ערים בארה"ב, שאותם קיבלו כ-10,000 אמריקאים שרכשו חבילת מוצרי היגיינה בהזמנה הביתה במסגרת שירות זמני בשם UberHealth.

קראו עוד בכלכליסט

על מבצע החיסונים היה אחראי ג'ון באונסטיין, מנהל בכיר מבית החולים לילדים של בוסטון, שהחברה שכרה לאחרונה כיועץ הראשי שלה לנושאי שירותים רפואיים. לדברי אובר זהו רק הצעד הראשון בסדרה מתוכננת של מהלכים בתחום הבריאות בארה"ב, שבעתיד יכלול שימוש בצי המכוניות שלה במטרה להסיע מטופלים למרפאות. 

אובר תביא לכם את החיסון ישר לבית, צילום: בלומברג אובר תביא לכם את החיסון ישר לבית | צילום: בלומברג אובר תביא לכם את החיסון ישר לבית, צילום: בלומברג

בראיון לאתר באזפיד אמר באונסטיין: "אנו יודעים שהרבה אנשים לא מגיעים לפגישות כאשר הם נזקקים לטיפולים רפואיים ממושכים, דבר שפוגע בבריאותם ומגדיל בצורה דרמטית את העלויות הכוללות למערכת הבריאות. אנו רוצים לספק לאנשים דרכים לקבל בנוחות רבה יותר שירותים רפואיים".

מי שהזמינו את חבילת חיסוני השפעת, בעלות של 10 דולר, קיבלו בנוסף ללא תשלום חיסונים לבני ביתם. את החיסונים ביצעו בפועל אחים מוסמכים של המרפאה הפרטית הפרטית Health Passport, שהגיעו לבתי הלקוחות עם אחד מרכבי אובר. החברה הציעה חיסוני שפעת גם בשנה שעברה, אך בהיקף מצומצם בהרבה: כ-2,000 איש בארבע ערים מרכזיות בלבד. בסקר שנערך לאחר מכן העידו 70% מתוכם כי כנראה לא היו טורחים להתחסן אילו היו צריכים להגיע למרפאה.

על פי נתונים שפרסמה אובר, פחות ממחצית האוכלוסייה בארה"ב מגיעה לקבל חיסוני שפעת, אף על פי שהמחלה פוגעת בכחמישית מהאמריקאים בכל שנה. הבאת החיסונים אל בתי האנשים נועדה להקל על התהליך, וכמובן גם לשפר את יחסי הציבור של החברה השנויה במחלוקת.

המהלך מגיע במקביל ליוזמות אחרות שאובר החלה לבצע בתחום הבריאות במדינות שונות באסיה, ובהן הודו, אינדונזיה וסינגפור. במקומות אלה החלה לשתף פעולה לפני כשבוע עם יצרנית אפליקציית Practo לזימון תורים רפואיים בסמארטפון. המשתמשים מקבלים תזכורת לפני היציאה לרופא, ויכולים להזמין מונית אובר למרפאה מתוך Practo.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות