אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזבים את אירופה: לאומי מכר את פעילותו בלוקסמבורג, דיסקונט את 'אידיבי בנק' צילום: רון קדמי

עוזבים את אירופה: לאומי מכר את פעילותו בלוקסמבורג, דיסקונט את 'אידיבי בנק'

בנק לאומי מכר את הפעילות בלוקסמבורג ב-3.5 מיליון דולר. היקף העסקה של דיסקונט בשוויץ עומד על 10.9 מיליון פרנק שוויצרים

24.11.2015, 10:39 | רעות שפיגלמן

בנק לאומי נוקט בצעד נוסף לסגירת פעילות הבנקאות הפרטית שלו בחו"ל. אחרי שדיווח בסוף אוקטובר על מגעים לסגירת שלוחתו באי ג'רזי, הודיע היום (ג') הבנק כי חתם על הסכם למכירת הפעילות של הבנק בלוקסמבורג בסכום של עד 3.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת מכירת הפעילות יסגור הבנק את הפעילות הבנקאית שם וההון העצמי של הפעילות הזו יחולק כדיבידנד. השלמת העסקה תלויה במספר אישורים.

גם בנק דיסקונט הודיע היום כי הוא חתם על הסכם למכירת 'אידיבי (סוויס) בנק' תמורת 10.9 מיליון פרנק שוויצרים. 'אידיבי בנק' יימכר לבנק המשפחתי Hyposwiss המתמחה בבנקאות פרטית. המכירה היא בהתאם למדיניות הבנק להתמקד בפעילות בארה"ב, באמצעות 'אידיבי ניו יורק'.

לילך אשר טופליסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי לילך אשר טופליסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט | צילום: רון קדמי לילך אשר טופליסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי

לאומי ודיסקונט מציינים כי העסקאות לא צפויות להשפיע באופן מהותי על התוצאות הכספיות.

בשבוע שעבר פרסמו הבנקים את התוצאות הכספיות שלהם לרבעון השלישי השנה. בנק לאומי סיים את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 704 מיליון שקל, עלייה של 10.7% לעומת הרבעון המקביל. התשואה על ההון של הבנק עמדה על 10.4% - עלייה קלה לעומת הרבעון המקביל.

בנק דיסקונט לעומת זאת הציג ירידה ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל. הבנק חתם את הרבעון שחלף עם רווח נקי של 168 מיליון שקל- ירידה של 18%. התשואה על ההון עמדה על 5.2%. חלק מהירידה בדיסקונט מוסברת בגלל השווי של מניות הבנק בינלאומי בהן מחזיק הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות