אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרל אייקן רכש 7% מזירוקס - ורוצה לנער את החברה הוותיקה צילום: בלומברג

קרל אייקן רכש 7% מזירוקס - ורוצה לנער את החברה הוותיקה

המשקיע האקטיביסט מתכנן לדרוש מושב בדירקטוריון. בדו"חות האחרונים שלה דיווחה זירוקס על הפסד רבעוני ראשון מאז 2010

24.11.2015, 11:00 | שירות כלכליסט
חברת זירוקס (Xerox) מתמודדת כבר שנים עם ירידה במכירות המדפסות ומכונות הצילום, אך כעת עומד בפני החברה בת ה-109 אתגר מסוג חדש: המשקיע האקטיביסט קרל אייקן רכש אחזקה גדולה בחברה ומתכוון לנער קצת את העניינים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (שני) חשף אייקן כי הוא צבר אחזקה של 7.1% בזירוקס, והוסיף לדעתו כי החברה מוערכת מתחת לשווי שלה ובכוונתו לדרוש מושבים בדירקטוריון. המניות של זירוקס, שנפלו ב-22% מאז תחילת השנה, טיפסו בעקבות הפרסום ב-7.4% לרמה של 11.69 דולר.

זירוקס, צילום: בלומברג זירוקס | צילום: בלומברג זירוקס, צילום: בלומברג

החשיפה של אייקן מגיעה חודש לאחר שבזירוקס הכריזו כי יפצחו בביקורת על אופן ההתנהלות של החברה, זאת בעקבות דיווח על ההפסד הרבעוני הראשון מאז 2010. המנכ"לית אורסולה ברנס אמרה בחודש שעבר כי בחברה "יבצעו בדיקה נרחבת לגבי האפשרויות המבניות שעומדות בפני החברה".

דובר החברה שון קולינס אמר אתמול על הגעתו של אייקן כי החברה מברכת על קיום דיאלוג פתוח ומפרה עם בעלי המניות. "הדירקטוריון וצוות ההנהלה שלנו מחויבים לשיפור הביצועים ויצירת שווי לבעלי המניות, ונמשיך לנקוט בפעולות כדי לקדם את המטרות הללו".

אייקן, שכבר גרם לטלטלות בהנהלות של קלורקס ו- eBay לאחר שרכש בהן אחזקות, הוא כעת בעל המניות השני בגודל בזירוקס, אחרי המשקיעה המוסדית ונגארד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות