אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורן חזן לעג לקארין אלהרר על נכותה: "איפה עיסאווי פריג'?" צילום: אלכס קולומויסקי

אורן חזן לעג לקארין אלהרר על נכותה: "איפה עיסאווי פריג'?"

ח״כ אלהרר סובלת ממחלת ניוון שרירים - ובעת דיוני התקציב ח״כ עיסאווי פריג׳ סיייע לה להצביע; הבוקר, בהצבעה על חוק הגיוס, חזן לעג לה; נתניהו "נזף"

24.11.2015, 11:18 | רוני זינגר

ח״כ אורן חזן לעג הלילה לח״כ קארין אלהרר בשל נכותה והקושי שלה להצביע הצבעה אלקטרונית, במהלך דיון לילי שהתקיים במליאת הכנסת על תיקון חוק הגיוס. האמירות הלועגות של חזן הלילה היו המשך לדברים שהטיח בה בליל ההצבעות על התקציב בשבוע שעבר. ח״כ אלהרר סובלת ממחלת ניוון שרירים והיא רתוקה לכיסא גלגלים ומתקשה להצביע בהצבעות שאורכות זמן רב - מדובר על לחיצות חוזרות ונשנות על כפתורי ההצבעה. לפיכך, בליל ההצבעה על התקציב סייע לאלהרר ח״כ עיסאווי פריג׳ ממרצ שישב לידה והבין את מצוקתה. ח״כ חזן שהבחין בסיוע שנותן פריג׳ לאלהרר הזדעק וטען שפריג׳ מסייע להצבעות כפולות והקניט אותו. האירוע בליל התקציב הסתיים בכך שראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לאלהרר וביקש את סליחתה באופן אישי בשל התנהגותו של חזן.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ קארין אלהרר ח"כ קארין אלהרר ח"כ קארין אלהרר

אלא שחזן לא הפנים את העניין והלילה המשיך באותו הקו: "איפה עיסאווי פריג'?" קרא לעבר אלהרר פעם אחר פעם בעת שהצביעה נגד התיקונים שהוכנסו בחוק הגיוס - חוק אותו הובילה "יש עתיד" ואשר כעת הוכנסו בו שינויים לבקשת המפלגות החרדיות.

אלהרר התעלמה מחזן אך נוכחים במקום סיפרו כי הוא שב וקרא לעבר אם היא צריכה עזרה בלעג, והקניט אותה שוב ושוב. חברי הקואליציה שישבו לידו לא פצו פה הפעם, כנראה בשל העובדה שללא חזן היו סופגים הפסד בהצבעות ולכן חשקו שפתיים והמשיכו בהצבעות.

בתום הדיון ניגש יו״ר יש עתיד יאיר לפיד ליו״ר הכנסת יולי אדלשטיין ומחה באוזניו על כך שלא הוציא החוצה את חזן: "יושב חבר כנסת אחד, לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר, אתה לא יכול לא לעשות משהו בעניין. הוא יושב שם וצוחק עליה".

אדלשטיין ענה כי גם לו יש בעיה עם זה והציע ללפיד להגיש תלונה. "תוגש תלונה וצריך לזרוק אותו מפה", השיב לפיד. "לא רק זה, לא רציתי, שלא יגידו שאני מנצל את זה לשוויון בנטל. חיכיתי עד אחרי שוויון בנטל. תעיף אותו מהאולם. מה זה הדבר הזה?".

 

מיד לאחר מכן ניגש חזן ללפיד ״אתה הולך ומתבכיין ליולי עליי?״ שאל את לפיד שענה לו כי הוא לא מעוניין לדבר איתו. לדברי נוכחים המשיך חזן ללכת לכיוון היציאה מהמליאה עם לפיד תוך שהוא מוחה על התלונה, אלא שאז ניגש אליו יואל רזבוזוב, ח״כ מטעם יש עתיד ובעיקר - אלוף ישראל בג׳ודו לשעבר - הניח יד על כתפו של חזן וביקש ממנו להירגע ״כי זה יכול להיגמר לא טוב״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי שוחח עם חזן בעניין ונזף בו. מלשכתו נמסר כי נתניהו ״רואה את הדברים המיוחסים לחזן בחומרה. אם אכן נאמרו, ראש הממשלה דורש שהתבטאויות כאלה לא יישנו וכך גם אמר לאורן חזן״.

ח״כ אילן גילאון, המשמש גם כיו״ר-שותף בשדולה לאנשים עם מוגבלויות, פנה הבוקר בדחיפות לוועדת האתיקה של הכנסת בדרישה לסנקציות כנגד חזן: ״זוהי חציית קו אדום חסרת תקדים ביחס לאנשים עם מוגבלויות. הכנסת לא יכולה לעבור על הדברים לסדר היום, ואני קורא לכם לפעול בדחיפות ולהטיל את הסנקציות המשמעתיות העומדות לרשותכם נגד חזן״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות