אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר ברוסיה משפיע: ירידה של 40% בהכנסות משכירות של אפי פיתוח צילום: אריאל שרוסטר

המשבר ברוסיה משפיע: ירידה של 40% בהכנסות משכירות של אפי פיתוח

הציגה רווח נקי של 12.5 מיליון דולר - נמוך ב-48% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי הושפע לטובה משערוכים של חוזים דולריים

24.11.2015, 12:00 | אורן פרוינד

המשבר בכלכלה הרוסית ממשיך להעיב על התוצאות של אפי פיתוח, זרוע הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה, שהציגה היום (ג') ירידה של 40% בהכנסות משכירות על נכסיה ברבעון השלישי של 2015 לסכום של 21.8 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

קניון אפימול, היהלום שבכתר של אפריקה, סיים את הרבעון עם NOI של 2.5 מיליון דולר, ירידה של 65% לעומת הרבעון המקביל. וזאת למרות שחלה עליה של 17% במספר המבקרים בקניון בהשוואה לתקופה המקבילה שנה שעברה.

למרות הירידה בהכנסות, החברה הציגה לראשונה רווח נקי של 12.5 מיליון דולר, לאחר שני רבעונים של הפסדים. הרווח הנקי הוא עדיין נמוך ב-48% מהרווח שנרשם ברבעון המקביל. הרבעון הזה נהנתה אפי פיתוח מהפרשי מט"ח, כאשר הרובל נחלש מול הדולר בשיעור של 18%. חוזי השכירות של אפי פיתוח צמודים לדולר וכאשר הוא מתחזק החברה רושמת רווחי שערוך.

לב לבייב, בעל השליטה בחברת אפריקה ישראל, אמר עם פרסום הדוחת כי "הנדל"ן ברוסיה ממשיך להיות תחת לחץ של גורמים מקרו כלכליים. בסביבה כזו, אנו מבצעים תהליכים של יעילות תפעולית בפרויקטים הקיימים, ועדיין מכינים פרויקטים חדשים לפיתוח. ברבעון השלישי הצגנו רווחיות ואנו מקווים להמשיך ולהציג רווחיות כזו בהמשך".

לב לבייב בהשקת אפימול, צילום: סיון פרג לב לבייב בהשקת אפימול | צילום: סיון פרג' לב לבייב בהשקת אפימול, צילום: סיון פרג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות