אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זברה מדיקל חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Dell

זברה מדיקל חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Dell

החוזה מוערך בעשרות מיליוני דולרים בשנה. החברה הישראלית פיתחה אלגוריתמים מבוססי מבינה מלאכותית שמסוגלים לנתח צילומי CT בצורה עמוקה

24.11.2015, 16:10 | מאיר אורבך

ענקית המחשוב DELL חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת זברה מדיקל ויז'ן הישראלית. במסגרת ההסכם, החברה האמריקאית תוכל להשתמש בכל מערכות האבחון של זברה. על פי הערכות "כלכליסט", החוזה יכניס לחברה הישראלית עשרות מיליוני דולרים בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

שיתוף הפעולה מסתמך על שתי הפלטפורמות שפיתחה חברת זברה: פלטפורמת מחקר ביג-דאטה המאפשרת לחוקרים מכל העולם לנתח מידע באופן יעיל ומאובטח ומערכת פלטפורמה בינה מלאכותית המאפשרת למוסדות רפואיים לאתר מחלות ולשפר את הטיפול בחולים. סיד נאיר, סמנכ"ל הפעילות הרפואית של Dell, אמר: "בחרנו בפתרונות של זברה על מנת ליצור סביבה שמצד אחד מאיצה מחקר אלגוריתמי בתחומים החמים של ראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית , ומצד שני מנגישה אלגוריתמים אלו למאות בתי חולים".

אלעד בנימין, מנכ"ל זברה מדיקל אלעד בנימין, מנכ"ל זברה מדיקל אלעד בנימין, מנכ"ל זברה מדיקל

החברה הישראלית יושבת בקיבוץ שפיים והוקמה על ידי היזם והמשקיע הסדרתי אייל גורה ואייל טולדנו, המנהל הטכנולוגי של מרכז הפיתוח של סמסונג בישראל לשעבר. בחברה 18 עובדים, והיא מתכננת להכפיל את מצבת כוח האדם השנה. היא השלימה לאחרונה סבב גיוס ראשון בגובה 8 מיליון דולר, בהובלת קרן הון סיכון קושלה ונצ'רס. משקיעים אסטרטגים נוספים כוללים את מנכ״ל חברת סיילספורס מרק בניוף ואלן קאמר, מייסד חברת הביג דאטה הרפואית יומדיקה שנמכרה לענקית הביטוח UNITED.

Dell מתרחבת

חברת המחשבים האמריקאית הודיעה לאחרונה על כוונתה לרכוש את EMC תמורת 67 מיליארד דולר - המיזוג הגדול ביותר בהיסטוריה של תעשיית הטכנולוגיה. ל-EMC הייתה נוכחות משמעותית בתחום המידע הרפואי, והפתרונות שלה הותקנו במחצית מבתי החולים בארצות הברית כיום.

Dell מצידה מובילה בתחום פתרונות הענן לבתי חולים - המערכת שלה מותקנת ביותר מ-1,100 בתי חולים, עם ארכיון גלובלי הכולל למעלה מ-150 מיליון בדיקות רפואיות. פלטפורמת המחקר של זברה, שכולל פתרונות אחסון, הנגשה ואנליטיקה, תאפשר לחוקרים לגשת למידע זה באופן אנונימי לחלוטין, וכך להאיץ באופן משמעותי את המחקר הרפואי.

"מדענים מכל העולם כבר יוצרים אלגוריתמים על הפלטפורמה שפיתחנו ואנו מעודדים את יצירתם של אלגוריתמים אלו. כבר השנה אנו מנגישים לשוק כלים שיכולים לתת תחזית למחלת האוסטיאופורוזיס ולבעיית הכבד השומני שמהווה אינדיקטור לסוכרת ולמחלות לב. חולים ברחבי העולם, יוכלו לקבל התרעה על מחלות אלו מבלי שיצטרכו לעבור בדיקה נוספת וזאת בהתבסס על מידע דימותי שכבר קיים במערכת הרפואית" אומר מנכ"ל זברה, אלעד בנימין
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות