אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבית הלבן ידגים לאמריקאים: "כך נפחית פליטת גזי חממה" צילום: בלומברג

הבית הלבן ידגים לאמריקאים: "כך נפחית פליטת גזי חממה"

הנשיא אובמה נחוש להביא להתייעלות אנרגטית והוא מתחיל את המשימה במשרדים הפדרליים שהם צרכן האנרגיה הגדול בארה"ב. הוא קרא למנהיגי העולם להגיע לפסגת האקלים בפריז: "חבורת מרצחים לא תמנע מאיתנו להמשיך בעשייה חיונית"

24.11.2015, 19:55 | שירות כלכליסט

לקראת ועידת האקלים העולמית שתיפתח בפריז ב־30 בנובמבר הודיע היום (ג') הבית הלבן על יעדים חדשים לצמצום פליטת גזי חממה במשרדים הפדרליים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת הבית הלבן היעד הוא קיצוץ של 41.8% מהרמות של 2008 - עד שנת 2025. עוד נמסר כי המהלך הזה יחסוך למשלמי המסים בארה"ב עד 18 מיליארד דולר בהוצאות על אנרגיה ויגדיל את שיעור צריכת האנרגיה הנקייה של הממשל הפדרלי ל־30%.

ברק אובמה, צילום: טוויטר ברק אובמה | צילום: טוויטר ברק אובמה, צילום: טוויטר

במסגרת המהלכים פרסמו המשרדים הפדרליים השונים תוכניות התייעלות שיאפשרו להפחית בזבוז ולחסוך אנרגיה.

לממשל הפדרלי, שהוא צרכן האנרגיה הגדול ביותר בארה"ב, 360 אלף בניינים, 650 אלף מכוניות והוצאה שנתית של 445 מיליארד דולר על מוצרים ושירותים. עתה המטרה היא לצמצם את רמות הזיהום שמייצרים משרדי הממשל, לתמוך במקורות אנרגיה נקייה ולפעול ביתר יעילות כדי להשפיע במידה רבה על פליטת גזי החממה ברמה הלאומית. כך, למשל, פיתחו הסוכנויות השונות אסטרטגיות ייעודיות כדי לצמצם גזים רעילים על ידי הפחתת השימוש באנרגיה בבנייני המשרדים שלהם, ייעול מערך כלי הרכב ושימוש במקורות אנרגיה נקייה כמו רוח ושמש.

ההכנות לפסגה שתתקיים בפריז נמשכות בינתיים, על רקע כוננות שיא באירופה בעקבות מתקפת הטרור ב־13 בנובמבר. אתמול קרא הנשיא אובמה, שחזר לוושינגטון לאחר מסע דילוגים בין טורקיה, הפיליפינים ומלזיה, למנהיגי העולם להגיע בהמוניהם לפריז. "אני חושב שזה חיוני לכל מדינה, לכל מנהיג, להעביר את המסר כי רשעות של חבורת מרצחים איננה מונעת מהעולם להמשיך ולעסוק בעשייה חיונית", אמר עם נעילת פסגת מנהיגי אסיה־פסיפיק במלזיה. עוד אמר הנשיא האמריקאי כי "הכלי החזק ביותר שיש בידינו במלחמה בדאעש הוא לומר שאיננו פוחדים".

רשויות צרפת החליטו שלא לבטל את האירוע, שכ־120 מנהיגים כבר אישרו את הגעתם אליו, אך הורו לבטל שתי הפגנות של פעילי איכות סביבה שהיו אמורות להתקיים לקראת הפסגה ועם סיומה.

בתוך כך דווח אתמול כי הצמיחה במגזר השירותים בצרפת רשמה האטה בעקבות הפיגועים. זהו המדד הרשמי הראשון המתפרסם מאז מתקפת הטרור. מדד מנהלי הרכש לחודש נובמבר עמד על 51.3 נקודות למגזרי היצור והשירותים, ירידה מ־52.6 באוקטובר. בסקטור השירותים הדומיננטי נרשמה ירידה ל־51.3 מ־52.7 באוקטובר. "אנחנו סבורים כי הסיבה המרכזית להאטה בצמיחת סקטור השירותים היא המתקפות", כך לפי כריס ויליאמסון, הכלכלן הראשי של מרקיט, המפרסמת את הנתונים. "אבל ההיסטוריה מלמדת שהשפעתם של אירועים כאלה נוטה להיות קצרת טווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות