אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישרס בדרך למדד ת"א 100: השלימה גיוס הון של 63 מיליון שקל צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

ישרס בדרך למדד ת"א 100: השלימה גיוס הון של 63 מיליון שקל

החברה השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בדרך להגדלת אחזקות הציבור ל-20% - תנאי הכרחי לכניסה למדד. הביקושים במכרז עמדו על 80 מיליון שקל

24.11.2015, 19:58 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן ישרסשבשליטת איש העסקים שלמה אייזנברג בדרך למדד ת"א 100. החברה השלימה הערב (ג') בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת ההון שהיא מבצעת על מנת להגדיל את אחזקות הציבור בחברה ל-20%, תנאי הכרחי להכנס למדד.  

קראו עוד בכלכליסט

בכדי להגיע לאחזקות ציבור של 20% ישרס צריכה לגייס הון של 78 מיליון שקל לפחות. בשלב המוסדי שבוצע הערב הגיעו ביקושי יתר של 80 מיליון שקל והחברה גייסה את המקסימום שניתן - 63 מיליון שקל. מחר יתקיים השלב הציבורי שבו היא צפויה לגייס את היתרה (15 מיליון שקל) מהמשקיעים הפרטיים. את ההנפקה של ישרס מובילה כלל חיתום בשיתוף עם יועץ ההנפקות יהונתן כהן, מנכ"ל כלל חיתום לשעבר.

ישרס נסחרת בתל אביב בשווי של 1.4 מיליארד שקל והיא התחרתה מול חברת נטו אחזקות על התואר הנחשק חברה במדד ת"א 100. היום הקובע לעדכון המדדים יחול ב-30 לנובמבר וצפויים בו לא מעט שינויים. החברות שצפויות לצאת הן אי.די.בי פיתוח, סיליקום, אלון רבוע כחול, פרוטליקס, פלוריסטם, אפריקה השקעות וגילת. את מקומם יתפסו החברות מיילן, אלרוב נדל"ן, חילן, ספאנטק, אל על, אינרום וככל הנראה ישרס.

המניות של ישרס גויסו במחיר של 300 שקל למניה, בהתאם למחיר השוק. הגיוס נחשב למוצלח, גם בהתחשב בביקשי היתר וגם לאור העובדה שחברות הביטוח מגדל והפניקס וקופות הגמל של ילין לפידות הזרימו ביקושים של 55 מיליון שקל, כלומר מרבית הכסף הגיע מגופים מוסדיים קלאסיים ולא מגופי נוסטרו קטנים.

שלמה אייזנברג, צילום: גרמי פלדמן שלמה אייזנברג | צילום: גרמי פלדמן שלמה אייזנברג, צילום: גרמי פלדמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות