אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: אין כסף לרכישת מזון ללא גלוטן צילום: אלכס קולומויסקי

משרד הבריאות: אין כסף לרכישת מזון ללא גלוטן

פרופ' איתמר גרוטו, ראש השירותים לבריאות הציבור : אין לנו תקציב של 90 מיליון שקל לסייע לחולי צליאק, בוחנים עידוד יצרנים ויבואנים חדשים

25.11.2015, 08:39 | נורית קדוש
"ההמלצה למתן סיוע לרכישת מזון ללא גלוטן כרוכה בתוספת תקציב של למעלה מ־90 מיליון שקל שאין לנו כרגע", אמר פרופ' איתמר גרוטו, ראש השירותים לבריאות הציבור במשרד הבריאות, בדיון שקיימה אתמול ועדת הכלכלה של הכנסת במחירים הגבוהים של המוצרים ללא גלוטן לחולי צליאק.

פרופסור איתמר גרוטו , צילום: אלכס קולומויסקי פרופסור איתמר גרוטו | צילום: אלכס קולומויסקי פרופסור איתמר גרוטו , צילום: אלכס קולומויסקי

לדברי גרוטו, חולי הצליאק משלמים בשנה כ־3,000 שקל יותר מצרכן רגיל תמורת מזון. הסיוע שמוענק להם מתבטא בסבסוד קמח ללא גלוטן של חברת גלעם, בגובה 700 אלף שקל בשנה, שנועד להשוות את עלותו למחיר קמח לבן רגיל. ועוד מוענקת קצבה חודשית של 100 שקל למשפחות נזקקות בעלות הכנסה חודשית של פחות מ־4,000 שקל.

גרוטו הציג לפני הוועדה צעדים נוספים שנבחנים במשרד הבריאות, ובהן הגברת תחרות באמצעות הכנסת יצרנים ויבואנים חדשים ותמיכה ביצרנים מקומיים המייצרים מזון ללא גלוטן. לדברי גרוטו, בעתיד צפוי משרד הבריאות להעניק סיוע פרטני למפעלים המעוניינים לייצר מזון נטול גלוטן, אך מתקשים לקבל את אישור המשרד.

מנכ"ל משרד הכלכלה ינון אלרועי דיווח כי גובשה הסכמה עקרונית עם המכס על השוואת תנאי היבוא לאלה הניתנים למוצרים המיועדים לחולי סוכרת. עם זאת שלל אלרועי מתן הטבות ליצרנים מקומיים ואמר כי הם זכאים לתמיכה במסגרת החקיקה הקיימת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
גרוטו אינו דובר אמת
כסף יש, אבל מעבירים אותו לדברים אחרים. כמה דוגמאות - מעבירים כסף מסיוע לחקלאות ליישובים ביו"ש. נותנים הטבות מס ליישובים שהרוב בהם הצביע ליכוד - זה למשל דבר שמבקר המדינה צריך לבדוק היות וזה ממש שוחד למצביעים. כדי להעביר את התקציב שיחדו ח"כים בעשרות מיליונים, כל אחד קיבל כדי להעביר להיכן שלו רוצה. אז שגרוטו לא יבלבל אותנו - כסף יש, השאלה מה עושים איתו ולמי נותנים. ראשהממשלה דואג אך ורק לדבר אחד - השרדות פוליטית והוא עושה הכל כדי שזה יקרה, כולל שוחד לח"כים וליישובים מצביעי ליכוד. חבל שאין כרגע כח להפסיק זאת ולבחור הנהגה אחרת.
א  |  25.11.15
3.
סליחה מראש מכל חולי הצליאק (אבא שלי אחד מכם) אבל מה פתאום המדינה (שזה בעצם המיסים שלנו) צריכה
לממן לכם מזון??? פשוט תימנעו ממזון מכיל גלוטן, לא צריך בכח לאכול קורנפלקס ללא גלוטן, פשוט מוותרים על קורנפלקס (וכנ"ל לכל המוצרים האחרים מכילי גלוטן). אם מתעקשים על לאכול קורנפלקס יקר ללא גלוטן, נא לממן את זה בעצמכם. מה הלאה? המדינה תרכוש רכב לכל נכה?
25.11.15
לכל התגובות