אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכלית ירושלים הפסידה 54 מיליון שקל ברבעון השלישי

זאת לעומת רווח נקי של 80 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההון העצמי התכווץ ב-12% ועומד נכון לסוף ספטמבר על 1.8 מיליארד שקל; דודו זובידה, מנכ''ל החברה "אנו חותמים היום שנה סוערת בחיי החברה"

25.11.2015, 10:52 | אורן פרוינד

בשעה שבנק לאומי עדיין מחפש רוכש למניות השליטה (40%) בכלכלית ירושלים בעקבות חוב של 2 מיליארד שקל של אליעזר פישמן, החברה ממשיכה לדווח על הרעה בתוצאות הכספיות. ההפסד המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ברבעון השלישי לשנת 2015, לכ- 54 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של כ- 80 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

ההון העצמי של כלכלית ירושלים המיוחס לבעלי המניות התכווץ ב-12% במהלך הרבעון השלישי ועומד נכון לסוף ספטמבר על 1.8 מיליארד שקל.

כלכלית ירושלים סובלת מבעיית נזילות לאחר שהתפוצצה באוקטובר האחרון העסקה להעברת השליטה בחברה לידי האחים נקש שהיו אמורים להזרים לתוכה 200 מיליון שקל במקביל להזרמה דומה על ידי בנק לאומי. את הרבעון השלישי היא סיימה עם 216 מיליון שקל בקופה כשמנגד מחכים לה פירעונות ושימושים שונים בהיקף של 434 מיליון שקל עד סוף השנה.

דוד זבידה דוד זבידה דוד זבידה

בכדי לעמוד בהתחייבויות האלו, כלכלית ביצעה בחודש האחרון מספר צעדים שהשאירו אותה עם כ-510 מיליון שקל בקופה נכון להיום שיבטיחו את שירות החוב עד סוף השנה לפחות. בין השאר היא ביצעה הנפקת מניות פרטית ואופציות בהיקף של 202 מיליון שקל, מכירת נכסים שהניבה לה תזרים נטו של 41 מיליון שקל, הלוואות בחו"ל בהיקף של 14 מיליון שקל ודיבידנד של 35 מיליון שקל (חלקה של כלכלית בדיבידנד) שהודיעה עליו אתמול החברה הבת מבני תעשיה.

בשנת 2016 מחכים לה פירעונות ושימושים בהיקף של 716 מיליון שקל, אותם היא מתכוונת לממן באמצעות המשך מכירת נכסים בישראל ובחו"ל וקבלת דיבידנדים מהחברות הבנות. צעד נוסף שעשתה כדי להתמודד עם הפירעונות הוא החלפת כ- 214 מיליון שקל ע.נ. אג"ח קצרה מסדרה ו' בכ- 258 מיליון ש"ח ע.נ. אג"ח ארוכה מסדרה י'.

הפעילות ממשיכה להתכווץ

כלכלית אמנם הצליחה להתמודד עם מצוקת הנזילות לעת עתה, אולם הפעילות שלה עדיין ממשיכה להתכווץ. הרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI), הכולל הכנסות משכירות ומדמי ניהול ואחזקה, בניכוי עלויות ניהול ואחזקת המבנים, הסתכם ברבעון השלישי לשנת 2015 לכ- 235 מיליון שקל, ירידה של 10% לעומת הרבעון המקביל.

הרווח הגולמי מנכסים מניבים זהים (Same property NOI), הסתכם ברבעון השלישי לשנת 2015 לכ- 192 מיליון שקל, ירידה של 7.2% לעומת הרבעון המקביל. הירידה נובעת בעיקרה בשל החלשות היורו והדולר הקנדי ביחס לשקל והחלשות הרובל ביחס לדולר.

דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים, התייחס היום לתוצאות של כלכלית: "אנו חותמים היום שנה סוערת בחיי החברה בה התמודדנו עם אתגרים מורכבים לרבות, המשבר ברוסיה וביטול עסקת רכישת השליטה בחברה. על מנת להתמודד עם אתגרים אלה בצענו מספר פעולות במסגרתן פרסמנו תכנית עסקית מפורטת לשנים הקרובות הממשיכה לאמץ מדיניות הפחתת המינוף והתמקדות בפעילות בישראל.

עוד הוסיף כי: "החברה הדגישה את הנחיצות בחיזוק ההון העצמי של החברה והגברת הנזילות ואכן הצלחנו לבצע מהלך אמיץ של החלפת 269 מיליון ש"ח אגרות חוב ("פארי") וגיוס הון בהיקף של כ- 200 מיליון ש"ח, שיצרו שינוי דרמטי בתזרים המזומנים של החברה ומאפשרים לה להמשיך ולהגשים את תכניותיה העסקיות."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות