אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן שיא: הוותמ"ל אישרה 11.5 אלף יחידות דיור באשקלון צילום: זהר שחר

בזמן שיא: הוותמ"ל אישרה 11.5 אלף יחידות דיור באשקלון

הוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים אישרה אמש את התוכנית המפורטת הגדולה ביותר בתוך שבעה חודשים; במקביל אושרו גם 2,400 יחידות דיור באור יהודה

25.11.2015, 11:48 | אמיתי גזית

בזמן שיא, תוך שבעה חודשים, אישרה הוותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים), תוכנית מפורטת לבניית שכונה חדשה באשקלון ובה פוטנציאל לבניית 11,500 דירות. במקביל אישרה הוותמ"ל אמש גם תוכנית לבניית 2,400 יחידות דיור באור יהודה. בכך למעשה אושרו 14 אלף יחידות דיור ביום אחד.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית שאושרה באשקלון היא ככל הנראה התוכנית המפורטת הגדולה ביותר שאושרה אי פעם במוסדות התכנון. תוכנית ממדרג זה כוללת פירוט של היקפי בנייה המותרים, קווי בניין, חלוקה למגרשים, גובה בניינים ועוד, כך שלרוב היא מאפשרת להוציא היתרי בנייה במהירות.

התכנית באשקלון היא חלק מהסכם הגג שנחתם לפני כחודש בין משרד האוצר, רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) ועיריית אשקלון. בשכונה יבנו בניינים בני 7 עד 20 קומות ש-30% מהדירות בהן מוגדרות יחידות דיור קטנות. התוכנית חלה על שטח שרובו חקלאי בצפון אשקלון. לאחר הסדרת פדיון הקרקע מהחקלאים אפשר יהיה לשווקה לקבלנים, כך שעל פי הערכות הבנייה תחל במקום תוך חודשים ספורים.

בנוסף לכך אישרה הוותמ"ל אתמול תוכנית לבניית 2,400 דירות במתחם "פרדס וחסכון" באור יהודה, מדרום למחנה תל השומר ומצפון לדרך 461. גם במקרה הזה תידרש המדינה להגיע להסדר פדיון עם חקלאים, שאחריו תיסלל הדרך לשיווק הקרקעות לבנייה.

טקס חתימת הסכם הגג באשקלון, צילום: תומר שונם הלוי ויונתן כהן טקס חתימת הסכם הגג באשקלון | צילום: תומר שונם הלוי ויונתן כהן טקס חתימת הסכם הגג באשקלון, צילום: תומר שונם הלוי ויונתן כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מרבית הדירות בצפון החדש של אשקלון במחיר למשתכן.
אשקלון העיר עם עתודות הבניה הגדולות ביותר בארץ זאת רק סנונית ראשונה מתוך ה30 אלף שאושרו בהסכם הגג. בלי שום קשר לבועת הנדלן שקיימת עובדתית והיא גם תתפוצץ השאלה מתי. וגם ביחס למחירי הבועה המהלך הזה יגרום להורדת מחירים חדה בכל העיר וחדה יותר בשכונת אגמים ששם הקבלנים זכו באדמות במחיר של מאזדה מודל 2010 ואפילו לא היו הצעות בתיבות המכרז והכל ב2011 והיום החזירים שלא נכבלו למחיר למשתכן דורשים מליון שקל בדרום אשקלון מלאת הקאסמים זיהום האויר ונוף לבית עלמין וארובות עם הארלם של מילרוד ועתיקות ויצאניות בצומת. המכרז הראשון שיסגר בצפון החדש יציע דירות להערכתי ב800 אלף ואז אגמים יחתכו למחיר 550 אלף כי אחרת ישארו עם כלום. קצת סבלנות תן לזה צאנס כי גם אם יבואו זכאים מאשדוד עדיין הקבלנים יהיו מחוייבים למחיר למשתכן כחלון הופך את השוק לשוק של קונים דבר שמעורר עליו את זעם הקבלנים והמשקיעים.
אשקלוני אחר , אשקלון  |  25.11.15
לכל התגובות