אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: השווי הממוצע של קבוצה בליגת ההוקי עלה ב-3% צילום: איי אף פי

ארה"ב: השווי הממוצע של קבוצה בליגת ההוקי עלה ב-3%

מסתכם ב-505 מיליון דולר; על פי מגזין פורבס, קבוצת ה-NHL השווה ביותר היא ניו יורק ריינג'רס - 1.18 מיליארד דולר

25.11.2015, 15:18 | שירות כלכליסט
ניו יורק ריינג'רס ומונטריאול קנדיאנס הן בתיקו כעת במקום הראשון בטבלת ה-NHL , הן גם שתי הקבוצות הטובות ביותר בליגה בכל הקשור לצד העסקי של המשחק. במגזין פורבס פרסמו את הערכות השווי של 30 הקבוצות ב-NHL, ולראשונה מאז 2006, הקבוצה השווה ביותר היא אינה מונטריאול מייפל ליפס.

קראו עוד בכלכליסט

הריינג הריינג'רס דורגו ראשונים עם הערכת שווי של 1.2 מיליארד דולר. בפורבס מונים את ההצלחות בפלייאוף בשנים האחרונות והשיפוץ של מדיסון סקוור גרדן כגורמים העיקריים לצמיחה בשווי של הקבוצה ממנהטן | צילום: איי אף פי הריינג

הריינג'רס דורגו ראשונים עם הערכת שווי של 1.2 מיליארד דולר. בפורבס מונים את ההצלחות בפלייאוף בשנים האחרונות והשיפוץ של מדיסון סקוור גרדן כגורמים העיקריים לצמיחה בשווי של הקבוצה ממנהטן.

מונטריאול קנדיאנס מדורגים שניים עם הערכת שווי של 1.18 מיליארד דולר. העסקה שלהם עם RDS עבור זכויות השידור בשפה הצרפתית היא האחראית המרכזית לכך שהם הקבוצה היחידה מקנדה שנהנתה מעלייה בשווי שלה.

המייפל ליפס, אלופי השווי הוותיקים, הודחו מהפסגה ומדורגים כעת במקום השלישי עם שווי של 1.15 מיליארד דולר. בפורבס ציינו את הכישלון להעפיל לפלייאוף והיחלשות הדולר הקנדי כסיבות לירידה בדירוג.

על פי החישובים של פורבס, השווי הממוצע של קבוצה ב-NHL עומד על 505 מיליון דולר, זוהי עלייה של 3% לעומת 2014. ממוצע ההכנסות בעונת 2014-15 עמד על 133 מיליון דולר לקבוצה, גבוה ב-8% מהעונה הקודמת. (אף שההערכות השווי מבוסס על מכפילים של ההכנסות, ההערכות של השנה שעברה, שהיו גבוהות ב-18.6% לעומת 2013, הותאמו לחוזה זכויות השידור החדש של הליגה ל-12 שנים עם רוג'רס קמיוניקיישנס אף שההסכם נכנס לתקף רק בתחילת עונת 2014-15).

שיקגו בלאקהוקס מדורגים במקום הרביעי עם הערכת שווי של 925 מיליון דולר. בשנה שעברה הבעלים רוקי ווירץ טען כי הקבוצה עדיין לא רווחית על אף ההצלחה האחרונה שחוותה, אך הם קרובים להרוויח כסף. בפורבס מעריכים כי הקבוצה הרוויחה 25 מיליון דולר נוספים עבור כל אחת משתי העונות האחרונות שבהן זכו בסטנלי קאפ.

פלורידה פנת'רס היא הקבוצה בעלת השווי הנמוך ביותר, שעומד על 186 מיליון דולר.

חשוב לציין כי ההערכות השווי אינן מדויקות, אלא הן מבוססות על החישובים של פורבס.

קבוצות ההוקי השוות ביותר:

ניו יורק רינג'רס, 1.2 מיליארד דולר

מונטריאול רנדיאנס, 1.18 מיליארד דולר

טורונטו מייפל ליפס, 1.15 מיליארד דולר

שיקגו בלאקהוקס, 925 מיליון דולר

בוסטון ברוינס, 750 מיליון דולר

ונקובק קונוקס, 745 מיליון דולר

פילדלפיה פליירס, 660 מיליון דולר

דטרויט רד ווינגס, 600 מיליון דולר

לוס אנג'לס קינגס, 580 מיליון דולר

וושינגטון קפיטלס, 565 מיליון דולר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות