אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת פאוורמט מחזירה אש למייסד שהאשים אותה בקריסה צילום: מיקי אלון

בלעדי לכלכליסט

הנהלת פאוורמט מחזירה אש למייסד שהאשים אותה בקריסה

המייסד רן פוליאקין תבע את חברת משטחי ההטענה האלחוטיים על התנהלות הרסנית. כעת טוענת החברה שהוא אחראי להפסדים

26.11.2015, 08:27 | אסף גלעד

חברת פאוורמט, המייצרת התקנים להטענה אלחוטית לטלפונים חכמים, הצהירה אתמול כי המנכ"ל לשעבר רן פוליאקין ניפח תחזיות עסקיות והוביל את החברה להפסדים ולסכסוכים משפטיים שהקשו את גיוסם של עשרות מיליוני דולרים.

החברה הציגה את טענותיה בכתב תשובה לתביעה שהגיש נגדה פוליאקין לפני כחודש, בטענה שההנהלה הנוכחית, בראשות מנכ"ל בלאקברי לשעבר ת'ורסטן היינס, שורפת מזומנים ולא תשרוד יותר משמונה חודשים. פוליאקין, שפרש ב־2014 ומאז מכהן כסגן היו"ר, דרש שהחברה לא תוכל לקבל החלטות ניהוליות כבדות משקל אלא ברוב מיוחד.

אלא שלטענת פאוורמט, המצוקה הכלכלית החלה עוד בתקופתו של פוליאקין, אז נכשלה החברה בהחזרת יותר מ־100 מיליון דולר שהושקעו בה והסתכסכה עם שותפים עסקיים, ובהם ענקית מוצרי הצריכה פרוקטר אנד גמבל. שתי החברות התקינו תחנות הטענה בסניפי רשת סטארבקס, אך המהלך הואט בעקבות המצב הכלכלי הקשה של פאוורמט.

אמיר בן שלום, דניאל שרייבר ורן פוליאקין , צילום: עמית שעל אמיר בן שלום, דניאל שרייבר ורן פוליאקין | צילום: עמית שעל אמיר בן שלום, דניאל שרייבר ורן פוליאקין , צילום: עמית שעל

החברה מאשימה את פוליאקין גם בצניחת ההכנסות מ־25 מיליון דולר ב־2012 ל־8.3 מיליון דולר ב־2014 ובהפסדים מצטברים של 90 מיליון דולר בשנתיים האחרונות.

עוד טוענת פאוורמט שהנפקת הענק שביקש פוליאקין לקדם מול בנק UBS נעשתה ללא אישור החברה, והתבססה על תחזית "בלתי מציאותית שאין סיכוי שתתגשם".

לטענת פאוורמט, ההנהלה החדשה הצליחה לקצץ את תקציבה מ־46 מיליון דולר ל־30 מיליון דולר, לצמצם את ההוצאה החודשית מכ־4 מיליון דולר ל־2.3 מיליון דולר, ולהחתים לקוחות שעתידים להוסיף להכנסותיה עשרות מיליוני דולרים.

עד לפני שלוש שנים שלטה פאוורמט בשוק הטעינה האלחוטית. החברה שיתפה פעולה עם מותג דורסל של פרוקטר אנד גמבל, קמפיין שקידם הראפר ג'יי.זי. פאוורמט נהנתה מהשקעות מענקים כמו גולדמן זאקס ולאומי פרטנרס. אלא שאז דחקה אותה המתחרה Qi מהדגמים החדשים של כמה מהחברות המובילות. בנוסף, המתחרות קידמו התקן מתקדם יותר וההתקן של פאוורמט ספג ביקורות על סרבול. השותפות עם פרוקטר אנד גמבל התפרקה כשזו הפסיקה לממן את המיזם המשותף.

פוליאקין פרש מתפקידו בעקבות תביעה שהגיש המשקיע כריס ברץ' משום שלא עמדה בתחזיות. ברץ' הוא שקידם את מינויו של המנכ"ל הנוכחי היינס.

פאוורמט הגישה את כתב התשובה באמצעות עו"ד אהרון מיכאלי ויהודה רוזנטל ממשרד גולדפרב זליגמן.

מפוליאקין נמסר: "הטענות מגוחכות ואינן תואמות את המציאות. ההנהלה הנוכחית קיבלה את החברה על מגש של כסף אך מתנהלת בחוסר אחריות, מסכנת את עתידה ומרוקנת את קופתה, שתתרוקן תוך חודשים ספורים אם לא תנקוט צעד דרמטי".

פאוורמט (Powermat)

מוצר: התקן להטענה אלחוטית של טלפונים חכמים

מיקום: נווה אילן

מנכ"ל: ת'ורסטן היינס

עובדים: מעל 70

הוקמה: 2006

מייסדים: רן פוליאקין, ד"ר אמיר בן־שלום, דב הרשברג ויואב הפר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות