אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסקו תחלק לילדים פירות בחינם צילם: בלומברג

טסקו תחלק לילדים פירות בחינם

רשת המרכולים הבריטית המדשדשת תציע בננות, תפוחים ותפוזים לילדים שיבואו עם הוריהם לקניות

25.11.2015, 22:39 | שירות כלכליסט

רשת המרכולים הבריטית מנסה דרך חדשה למשוך לקוחות: חלוקת פירות חינם לילדים. הרשת מתמודדת עם תחרות הולכת וגוברת מצד רשתות מוזלות כמו אלדי ולידל הגרמניות וכן מצד אתרי קמעונאות מקוונים, ועל כן הכריזה על תוכנית פיילוט שתימשך ארבעה שבועות ב־15 סניפים בגלזגו, סקוטלנד. בסניפים הללו יוצבו ליד הכניסה ארגזים של תפוחים, בננות ותפוזים, כדי שההורים יעניקו אותם לילדיהם בזמן שהם עצמם עסוקים בקניות.

"כאב בעצמי אני יודע עד כמה זה מאתגר לנווט במעברים של החנויות עם ילד קטן ורעב", אמר לעיתון הבריטי "הגרדיאן" ג'וש הרדי, מנהל האחריות התאגידית של טסקו. "אנחנו מקווים שהתוכנית החדשה תעזור להנחיל הרגלי אכילה בריאה שיישארו עם הילדים גם בהתבגרותם".

יוזמה מקומית

 

הניסיון מגיע בעקבות יוזמה מקומית של מנהל סניף טסקו במחוז לינקולנשייר בצפון מזרח הממלכה, שזכתה להצלחה. "לאחר התגובה המדהימה שקיבלנו מהלקוחות בלינקולנשייר החלטנו שזה יהיה רעיון מעולה לנסות זאת גם בחלקים נוספים של בריטניה", הוסיף הרדי. בגלל המצב הקשה של טסקו מעודד מנכ"ל הרשת דייב לואיס את העובדים למצוא דרכים לשפר את השירות ללקוחות תחת הסיסמה "עזרה קטנה משנה בגדול".

יוזמות אחרונות של טסקו כוללות חלוקת לנזקקים של אוכל שלא נמכר בהיקף של 30 אלף טונות בשנה, והפסקת מכירה של משקאות עתירי סוכר באריזות המיועדות לקופסאות המזון שהתלמידים לוקחים לבית הספר. המטרה העיקרית של כל היוזמות הללו היא כמובן לשפר את תדמית הרשת, שאשתקד נאלצה להודות כי עקב טעות חשבונאית היא ניפחה את רווחי המחצית הראשונה של השנה ב־263 מיליון ליש"ט. הרווח של טסקו באותו חציון היה נמוך ב־92% לעומת החציון המקביל בשנה שלפני כן.

סניף של טסקו בבריטניה, צילום: בלומברג סניף של טסקו בבריטניה | צילום: בלומברג סניף של טסקו בבריטניה, צילום: בלומברג

יתר על כן, לקוחות טסקו פרסמו תלונות חוזרות ונשנות על המחירים הגבוהים ברשת ועל שירות גרוע מצד העובדים. בתגובה לתלונות הללו העלה לואיס עם כניסתו לתפקיד בשנה שעברה את מספר העובדים בסניפים והוריד את מחיריהם של מותגים מוכרים.

נשמעים לעצת הרופאים

 

ההחלטה של טסקו על חלוקת פירות לילדים מגיעה על רקע המלצת איגוד הרופאים הבריטי השנה לחלק בחינם פירות וירקות בכל בתי הספר בממלכה.

בתחילת 2015 החלה חלוקה חינמית של פירות וירקות בשלושה מרכזים קהילתיים בעיר לסטר, כחלק מפיילוט ממשלתי לעידוד אכילה בריאה. טסקו אינה רשת המרכולים היחידה שמנסה לגרום לילדים לאכול פירות. רשת וולוורת'ס האוסטרלית מתכננת גם היא לחלק פירות חינם לילדים בכל 961 הסניפים שלה ברחבי היבשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות